In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Janowicach Wielkich, który odbył się 12 stycznia 2020 r. zbieraliśmy pieniądze razem ze 120 tysiącami wolontariuszy w Polsce i na świecie na zakup specjalistycznego sprzętu dziecięcej medycyny zabiegowej. Nasi uczniowie kwestowali na terenie gminy zachęcając mieszkańców do wspierania „Orkiestry”.

Mieszkańcy gminy bardzo chętnie włączali się "do wspólnego grania" wrzucając monety i banknoty do puszek. Symboliczne serce przyklejane przez kwestujących było znakiem wspierania tego szczytnego celu.
O godzinie 14:00 zaczyna się impreza główna w ramach 28 Finału WOŚP - w szkolnej auli, na scenie, grają uczniowie i nauczyciele oraz mieszkańcy gminy, w kawiarence z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców obecni przedstawiciele samorządu szkolnego - wszyscy przygotowani do działania.
W ciągu dnia trwa zabawa dla młodszych i starszych z wieloma atrakcjami – konkursami, kołem fortuny, aukcjami i licytacjami, warsztatami piernikowymi. Dodatkowo dużo dobrej muzyki mechanicznej, jak również "na żywo" w ramach zabawy " piosenka łączy pokolenia". 
Bawimy się zbierając pieniądze dla Fundacji, radość gdy za jeden orkiestrowy kubek otrzymujemy 450 zł, a orkiestrowy zegar licytujemy dwukrotnie, po oddaniu go do ponownej licytacji. Licytowanych przedmiotów było więcej i uzyskiwane kwoty nie były wiele niższe. Około godz. 20:00 wysyłamy symboliczne światełko do nieba i w asyście uczniów i rodziców zawozimy puszki do sztabu JCK w Jeleniej Górze, gdzie zostały oficjalnie otwarte, a pieniądze przeliczone.
Wracamy do domu, jest godz. 22:00 widzimy, że Orkiestra ma już ponad 115 milionów, a my 14 stycznia wieczorem dowiadujemy się, że wszystkie dotychczasowe rekordy zostały pobite i na terenie gminy Janowice Wielkie zebraliśmy łącznie: 26310,25 zł
Radość ogromna, to ważne że pomimo różnych przeciwności kolejny raz udało się przekonać wielu, że można dokonać bezinteresownie czegoś wielkiego.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu nie wymieniając nazwisk, by kogoś nie pominąć, dziękuję kwestującym uczniom i pracującym w kawiarence , nauczycielom, opiekunom samorządu, pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących oraz tym, którzy dostarczyli ciasta i inne produkty, wszystkim którzy przekazali przedmioty na licytację oraz mojej rodzinie za okazaną pomoc i wyrozumiałość.
Mirosław Wiśniewski