In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Uczniowie reprezentujący III klasy gimnazjum wraz z wychowawcami: Teresą Łyczaną oraz Piotrem Lesińskim ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich już po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania szlaków turystycznych w Rudawach Janowickich.

Akcja organizowana była z okazji Dni Sprzątania Świata. Oprócz janowickiej szkoly organizatorami akcji byli: Koło Łowieckie TUR z Bielska Białej, które w okręgu Janowice Wielkie reprezentuje Pan E. Cisło, oraz Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach.
Młodzież rozpoczęła akcję od apelu szkolnego poświęconego akcji sprzątania świata w 2018 roku. Następnie idąc szlakami turystycznymi od Trzcińska koło parkingu przy Szwajcarce przez zamek Bolczów, aż do Janowic Wielkich zbierali nieczystości pozostawione na szlakach i okolicy. Z radością stwierdzamy, iż śmieci każdego roku jest mniej, co świadczy o kulturze osób korzystających ze szlaków turystycznych. Przy okazji zbierania śmieci nasi uczniowie zebrali kilka zdrowych borowików i przekazali je w prezencie Pani Teresie. Krzysiu znalazł piękne dwa okazy.  Po sprzątnięciu szlaków wszyscy wzięli udział w ognisku z przekąskami zorganizowanym przez Koło Łowieckie „TUR”.

Test i zdjęcia: P.L