In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3904388

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Mniszków 6
58-520 Janowice Wielkie
tel. +48 609136056
www.piaskowykon.pl

konie1To pierwszy na terenie Mniszkowa  ośrodek przyjazny turystom chcącym spędzić swój wolny czas w Rudawach Janowickich w siodle. Właściciele są zapalonymi koniarzami, Przodownikami Górskiej Turystyki Jeździeckiej i Znakarzami Szlaków Jeździeckich PTTK. Dlatego też znają doskonale potrzeby turystyki konnej.  Oprócz  domku noclegowego, na terenie obiektu znajduje się ogrodzone pastwisko o pow. 1,5 ha z dostępem do bieżącej wody i możliwością oświetlenia. Na pastwisku można również wydzielić kwatery. Do dyspozycji gości pozostaje zamykania siodlarnia. Na miejscu dostępny jest Instruktor jazdy konnej, istnieje również możliwość prowadzenia wycieczek konnych po okolicy. Ośrodek stale współpracuje z lekarzem weterynarii.
Na stronie internetowej Piaskowego Konia znajduje się mapa z funkcjonującymi oraz planowanymi trasami jeździeckimi na terenie Rudaw Janowickich, miejscami popasu, noclegami i stajniami.

Komarno 145
58-508 Jelenia Góra
tel./fax  + 48 75 75 21 777   tel. kom. + 48 601 58 13 57
www.muflon.agroturystyka.org

konie2Ośrodek noclegowo-jeździecki specjalizujący się w  wyjazdach konnych w teren. Na miejscu w ośrodku stadnina koni z 24 końmi.
Do dyspozycji gości jest instruktor, który prowadzi naukę jazdy konnej. Wyjazdy terenowe skierowane są głównie do osób zaawansowanych i średniozaawansowanych w jeździe konnej.  Ofertą specjalną są rajdy konne, weekendowe, tygodniowe po Górach Kaczawskich, Rudawach Janowickich i Karkonoszach, które organizowane są od 1996 roku.  W czasie 7 dniowego rajdu konnego jeźdźcy przemierzają trasę ok. 250 km w górach, podziwiając krajobrazy i zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Organizatorzy zapewniają noclegi w zaprzyjaźnionych pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych (wraz z częściowym wyżywieniem - obiadokolacjami). Rajdy organizowane są  w wyznaczonych terminach (informacja tel. i mailowa). Grupy min. 5 jeźdźców mogą ustalać termin rajdu indywidualnie z instruktorem.