In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3904379

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Piotr Lesiński, nauczyciel wychowania fizycznego w janowickiej szkole, jednocześnie radny Rady Gminy był jednym z trzech opiekunów kadry Dolnego Śląska podczas XXIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Ciechanowie, które odbyły się w dniach 27-29 sierpnia.

Podczas mistrzostw w bloku rekreacyjnym rozegrano dziewięć konkurencji drużynowych: 5-osobowa piłka nożna kobiet i mężczyzn, 3-osobowa siatkówka kobiet i mężczyzn, 3-osobowa koszykówka kobiet i mężczyzn, przeciąganie liny kobiet i mężczyzn oraz czwórbój władz i opiekunów, a także konkurencję indywidualną, jaką było wyciskanie ciężarka kobiet i mężczyzn w dwóch kategoriach wagowych.
Klasyfikację punktową wygrało woj. lubelskie wyprzedzając woj. dolnośląskie i wielkopolskie, a medalową lubelskie przed śląskim i wielkopolskim.
Do czwórboju władz i opiekunów swoje zespoły wystawiło 13 województw. Na czwórbój składało się: strzelanie z wiatrówki, zbijanie kręgli, rzut lotką do tarczy i strzał na bramkę. Każdy uczestnik musiał wystartować we wszystkich konkurencjach. Indywidualne wyniki trzech opiekunów tworzyły wynik całego zespołu. Najlepsi okazali się zawodnicy z woj. lubelskiego. O 6 punktów mniej na koncie mieli srebrni medaliści mistrzostw, przedstawiciele woj. dolnośląskiego: Piotr Lesiński, Adam Rodziewicz i Piotr Rostkowski. Brązowy medal wywalczyła drużyna z woj. podkarpackiego.
Piotr Lesiński zdobył również brązowy medal mistrzostw w przeciąganiu liny mężczyzn reprezentując zespół z Dolnego Śląska, ulegając w finale zawodnikom z woj. śląskiego i lubelskiego. Na zawodach w piłce siatkowej plażowej Gminę Janowice Wielkie reprezentowali: D. Butyński i M. Dziedzic.
W tym roku wszystkie wojewódzkie zrzeszenia zostały nagrodzone pucharami za udział w zawodach. 
W trakcie uroczystości podsumowującej igrzyska ogłoszono decyzję, iż przyszłoroczne XXIV Ogólnopolskie Igrzyska LZS odbędą się w Spale, woj. łódzkie. Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi będzie więc po raz czwarty w historii ich organizatorem i po raz czwarty odbędą się one w Spale. 
Przedstawiciele klubu CLKS Mazovia Ciechanów przekazali przewodniczącemu WZ LZS w Łodzi igrzyskową flagę. 
Gratulujemy naszemu Radnemu i pozostałym reprezentantom gminy godnego reprezentowania naszej społeczności podczas tak prestiżowej imprezy sportowej.