In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3904439

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Pod koniec grudnia odbył się Finał Dolnego Śląska w szachach drużynowych w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy V/VI) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII/VIII). W imprezie, która odbywała się w auli Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu rywalizowało 40 reprezentacji szkolnych.

Drużynowe zawody polegają na rozegraniu siedmiu pojedynków indywidualnych(każdy z czterech zawodników jednej szkoły) równocześnie na czterech szachownicach przez daną reprezentację. Pojedyncze wyniki czterech grających tworzą wynik zespołowy. Reprezentacja naszej szkoły jako mistrzowie powiatu jeleniogórskiego uczestniczyła w dwóch kategoriach. Wiele partii stało naprawdę na wysokim poziomie, zwłaszcza w kategorii dzieci i młodzieży. Poziom gry sędziowie i obserwatorzy uważają za bardzo wysoki. Zwycięzcy zawodów powalczą na przełomie maja i czerwca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół, które odbędą się na Dolnym Śląsku, w Szklarskiej Porębie.
Reprezentanci naszej szkoły z klas V/VI w składzie: Pikus Oliwia, Reszka Szymon, Ćwiek Julian oraz Fedorowicz Szymon zajęli XVII miejsce wygrywając jeden pojedynek, trzy remisy i trzy porażki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Oliwia Pikus, która wygrała sześć pojedynków oraz jeden remis (pauza). Natomiast reprezentanci klas VII/VIII w składzie: Parzygnat Weronika, Żuchewicz Igor, Bednarek Dominik oraz Imiołek Kamil zajęli wysokie VIII miejsce na 19 reprezentacji Dolnego Śląska. Odnotowali trzy zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Pikus za pomoc w dowiezieniu dzieci na zawody oraz zakup poczęstunku dla dzieci.
Kolejne zawody szachowe w marcu 2020 roku, tym razem mistrzostwa indywidualne.