In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3904475

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W Jeżowie Sudeckim odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyli najlepsi biegacze z powiatu jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, bolesławieckiego, zgorzeleckiego i lwóweckiego. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze oraz klub sportowy Lotnik Jeżów Sudecki.

Jak co roku, liczna reprezentacja naszej szkoły, przystąpiła do zmagań sportowych odnosząc liczne sukcesy. Pierwsza szóstka z zawodów uzyskała prawo reprezentowania naszej strefy jeleniogórskiej i janowickiej szkoły w Finałach Dolnego Śląska. Ogółem w zawodach udział wzięło 263 biegaczy.
Oto nasi najlepsi biegacze w strefie:

Ignaczak Szymon klasy I-II 200 metrów V miejsce
Skalany Dawid klasy III-IV 400 metrów I miejsce
Chorąży Tomasz klasy V-VI 800 metrów IV miejsce
Bojko Jakub klasy V-VI 800 metrów VII miejsce
Czerniawska Amelia klasy V-VI 600 metrów II miejsce

Finał Dolnego Śląska odbył się 26 września w Krzyżowej, w  powiecie świdnickim. W finałach dodatkowe prawo startu uzyskali Bojko Jakub oraz Gwaj Mateusz, którzy wyróżnili się w zawodach strefowych dobrą lokatą i wyjątkową ambicją podczas biegu. Nasi sportowcy zajęli dobre miejsca wśród dolnośląskich biegaczy. Nie rozgrywano zawodów dla klas I/II dlatego brak wyniku Szymona Ignaczaka. Oto wyniki pozostałych zawodników:
Czerniawska Amelia 800 metrów XXII miejsce (69 startujących)
Skalany Dawid 400 metrów IV miejsce (62 startujących)
Chorąży Tomasz 800 metrów VIII miejsce (65 startujących)
Bojko Jakub 800 metrów XI miejsce (65 startujących)
Gwaj Mateusz 1000 metrów XIII miejsce (47 startujących)
W ogólnej klasyfikacji gmin Janowice Wielkie zajęły wysokie XIV miejsce w województwie dolnośląskim. Pierwsze miejsce zajęła gmina Świdnica.
Opiekunowie: Natalia Baranowska, Piotr Lesiński