In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3904527

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W kwietniu Sołtys Janowic Wielkich p. Tomasz Fijałkowski wziął udział w dwóch wyścigach kolarskich z cyklu wyścigów kolarskich VIA Dolny Śląsk 2019 r. 

Cykl składa się z 11 wyścigów, a klasyfikacja generalna prowadzona jest w różnych kategoriach wiekowych.
Pierwszy z wyścigów, w których Sołtys reprezentował Gminę Janowice Wielkie miał miejsce w Sobótce. W rywalizacji udział wzięło 1054 kolarzy z Polski, ale i z zagranicy. Trasa na dystansie PRO liczyła 56 km i charakteryzowała się kilkoma wymagającymi podjazdami. Sołtys, utrzymując tempo 33,5 km/h uplasował się na 108 pozycji w kategorii M3.
Miłą chwilą dla naszego reprezentanta było spotkanie z zawodowcami – Przemysławem Niemcem i Sylwestrem Szmydą, którzy odnosili sukcesy w takich wyścigach jak: Giro di Italia, Vuelta Espana, Tour de Pologne czy Tour de France.
Kolejny kolarski wyścig miał miejsce w Miękini. Na starcie „Szosowego Klasyka” stanęło 500 zawodników. Na płaskiej trasie o długości 101 km jadący ze średnią prędkością 36 km/h p. Tomasz zajął 32 lokatę w kategorii M3, pnąc się tym samym w górę w klasyfikacji generalnej.
Do udziału w zawodach Sołtys przygotowywał się trenując w Rudawach Janowickich, bo jak sam podkreśla, lubi jeździć w górach.
Kolejny wyścig z cyklu Via Dolny Śląsk odbędzie się 28 kwietnia w Sobótce. Naszemu reprezentantowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Tekst:K.R
Zdjęcia: Tomasz Fijałkowski