In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3904450

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zdobyli drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej halowej i uzyskali prawo gry w finale Strefy Jeleniogórskiej, która odbyła się we Lwówku Śląskim z udziałem sześciu najlepszych zespołów z powiatów: jeleniogórskiego, kamiennogórskiego i lwóweckiego.

Tylko zwycięzca uzyskiwał prawo gry w Finale Dolnego Śląska. Reprezentacja gminy Janowice Wielkie spisała się rewelacyjnie i grała z meczu na mecz co raz lepiej. Ostatnie mecze zdecydowały, że faworyci zawodów stracili punkty, a nasi dzielni chłopcy nie przegrali żadnego meczu, co dało im złote medale i prawo gry w wielkim finale. Dodatkowo, nasz zawodnik, Antoni Przetacznik zdobył nagrodę i został nazwany królem strzelców.
Finał Dolnego Śląska z udziałem najlepszych ośmiu klubów odbył się w Chocianowie. Nasi chłopcy osłabieni brakiem dwóch kolegów walczyli bez rezerwowych, godnie reprezentując naszą szkołę i gminę. Ostatecznie zajęli siódme miejsce, ale po bardzo dobrych i zaciętych spotkaniach. Wszyscy wywalczyli stypendia sportowe.
Oto nasi finaliści: Przetacznik Antoni, Belkner Szymon, Gwaj Mateusz, Bednarek Dominik, Szkaradek Kacper.
Opiekun i organizator wyjazdu: Piotr Lesiński.
Tekst i zdjęcia: Piotr Lesiński