In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3904456

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odniosły kolejny sportowy sukces. Uczennice klasy szóstej jako mistrzynie powiatu oraz strefy jeleniogórskiej uczestniczyły w finale Dolnego Śląska, który odbył się w pięknej hali sportowej SP1 w Świdnicy. W zawodach wzięły udział najlepsze cztery zespoły wyłonione przez Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu z posród kilkuset szkół biorących udział w zawodach, począwszy od rozgrywek powiatowych, przez strefowe, kończąc w finale Dolnego Śląska.

System rozgrywek podczas finałowego starcia: każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Janowickie siatkarki wygrały 2:1 z mistrzem strefy legnickiej SP 5 Jawor, kolejny mecz przegrały z mistrzem strefy wałbrzyskiej 1:2 z SP 105 Świdnica, a w ostatnim meczu przegrały z siatkarską szkołą z Wrocławia SP 97(Impel Wrocław) 0:2 zdobywając ostatecznie trzecie miejsce na Dolnym Śląsku w mini piłce siatkowej.
Oto nasze medalistki: Jaros Natalia, Kowalska Emilia, Zahnd Aleksandra, Rekieć Wiktoria, Kreczyk Wiktoria, Brodziak Martyna, Włodarczyk Maja, Kłusek Wiktoria, Podgórska Kinga. Wyróżniono również najlepsze cztery zawodniczki turnieju. W "najlepszej" czwórce jest reprezentantka Janowic Wielkich Aleksandra Zahnd.
Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się nastepująco:
1 miejsce SP 97 Wrocław
2 miejsce SP 105 Świdnica
3 miejsce SP Janowice Wielkie
4 miejsce SP 5 Jawor
Trener: Piotr Lesiński