Odsłon : 2394609

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

26 maja we wrocławskim Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Po raz kolejny zawody przyciągnęły tłumy sportowców i kibiców – w tym roku udział w biegu potwierdziła rekordowa liczba uczestników – 1181 osób. Bieg rozpoczął się o 10:00, a jako pierwsza na 49 piętro wyruszyła Joanna Jabłczyńska. Zawodnicy startowali kaskadowo co 20 sekund.

Dla amatorów ekstremalnej aktywności fizycznej to nie lada wyzwanie. Uczestnicy musieli pokonać 1142 schody, by dotrzeć na 49. piętro wieżowca.
W ramach Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach - przedstawiciele służb wbiegli na 49 piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym, czyli tzw. pełnym rynsztunku.
Najstarszy uczestnik Sky Tower Run miał 81 lat - pokonał on schody w czasie 10:14, z kolei najwolniejszemu biegaczowi zajęło to 28 minut i 7 sekund.
W biegu po schodach wziął udział również Tomasz Mydłowski, któremu dotarcie do 49. piętra zajęło 7 min. 50 sek. Zawodnik Grupy Biegowej "NaturalniE Janowice" w klasyfikacji open uplasował się na 102 miejscu, natomiast w kategorii M40, w której wystartowało 113 biegaczy, zajął 14. miejsce.