Odsłon : 2431508

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Około 300 zawodników z wystartowało 25 maja w biegu pn. „Polkowicka Dycha”. Biegacze mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę przebiegającą ulicami miasta. Wśród nich byli nie tylko polkowiczanie, ale i mieszkańcy sąsiednich regionów. Ponadto odbył się bieg dla dzieci oraz nordic walking. Na starcie do biegu na "dychę" stanęli pp. Krystyna i Stanisław Świerk, natomiast dwukilometrową trasę techniką Nordic Walking przeszła p. Maria Markowiak.

Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanęła p. Krystyna. Ogromnym sukcesem zakończył się marsz NW dla p. Marii, która w klasyfikacji open pań zajęła trzecie miejsce. Tuż poza podium w kategorii M60 uplasował się p. Stanisław.

Impreza odbyła się już po raz trzeci. Po raz pierwszy zorganizowano ją w ramach obchodów 50-lecia odzyskania praw miejskich przez Polkowice. Od tego czasu, na stałe wpisała się w kalendarz sportowych imprez w mieście.