Odsłon : 2333822

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Bieg „Zdobywca Góry Parkowej” jest połączeniem aktywności fizycznej i promocji Kamiennej Góry. Zawodnicy pokonują trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta - przez edukacyjną ścieżkę historyczną oraz przez kamiennogórskie podziemia ARADO. Są to więc jedyne z niewielu w Polsce tego typu zawody.

Najtrudniejszym odcinkiem trasy był podbieg na Górę Parkową, której mocne nachylenie zmusiło zawodników do ogromnego wysiłku. Wzorem poprzednich edycji, zawodnicy mieli do pokonania 11 km (dwie pętle po 5,5 km. ). Równolegle do głównego wydarzenia odbyły się V Mistrzostwa Kamiennej Góry w nordic walking na dystansie 5500 m.
W zawodach udział wzięło niemal czterystu biegaczy i „chodziarzy” z wielu zakątków Polski. Nie zabrakło też reprezentantów naszych południowych sąsiadów.
Liczna - sześcioosobowa grupa zawodników z Grupy Biegowej "NaturalniE Janowice",w składzie: Krystyna Świerk, Maria Markowiak (Nordic Walking ), Stanisław Świerk, Seweryn Świerk, Chorąży Piotr i Tomasz Mydłowski (bieg) również stanęła na starcie tegorocznych zawodów.
Ogromne brawa należą się naszym "kijkarkom" startującym w kategorii wiekowej K50, a w szczególności p. Krystynie Świerk, która zajęła trzecie miejsce. Tuż za podium uplasowała się p. Maria Markowiak, której również serdecznie gratulujemy.