In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości i 1 użytkownik 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3255
Zakładki : 6
Odsłon : 2433000

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Spośród tysięcy kilometrów wybieganych przez zawodników Grupy "Naturalnie Janowice", najbardziej cenne dla nich są te, w których nie liczą się medale, czas czy miejsce na mecie. Biegi charytatywne, bo o nich mowa, w szczególny sposób wpisują się w bogatą historię osiągnięć biegowych miłośników tego sportu.

 

Nie inaczej było 27 grudnia ubiegłego roku.
Ponad 50 osób - wśród nich przedstawiciel Grupy Biegowej, p. Tomasz Mydłowski - pobiegło w Charytatywnym Biegu Górskim w Miłkowie, by zebrać pieniądze na rehabilitację ośmioletniego Oskara Piątka, chorego na epilepsję.
Start i meta biegu bieg znajdowały przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Fundacji "RehaMaluch", a startujący zostali podzieleni na dwie grupy. Choć dystanse biegów sporo się różniły, to emocje i duch rywalizacji w obu grupach były porównywalne. Jako pierwsi wystartowali najmłodsi, na dystansie ok. 1 km, biegnąc w okolicach Ośrodka. Następnie, tuż przed zachodem słońca, w trasę liczącą 10 km, wyruszyli zawodnicy dorośli. Pobiegli oni w stronę kaplicy Św. Anny i „Gospody przy dobrym Źródle”, gdzie znajdowała się połowa dystansu. Błotnista, śliska, miejscami ośnieżona trasa ze sporymi przewyższeniami na ostatnich kilometrach pokonywana była pod osłoną nocy, co jeszcze bardziej dodawało trudności w jej przemierzaniu.
Po biegu każdy mógł się ogrzać, upiec sobie kiełbaskę i zaśpiewać przy ognisku na ternie ośrodka.
Tekst i zdjęcia: T.M