In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3255
Zakładki : 6
Odsłon : 2433036

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Ogromnym sukcesem zakończył się udział pani Krystyny Świerk w Lidze Biegów Górskich Dare2b. Nasza biegaczka po bardzo wyczerpującym finale zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Morderczy finał na zboczach Czantorii Wielkiej, pod nazwą "Eliminator", rozstrzygnął blisko całoroczną rywalizację w Lidze. Walka była naprawdę pasjonująca, a wszystko było możliwe dosłownie do ostatniej rundy.
Pani Krystyna przed finałową rozgrywką zajmowała drugie miejsce, ale ogromna determinacja i znakomite przygotowanie fizyczne, to główne atuty, które pozwoliły jej stanąć na najwyższym stopniu podium.
Rywalizacja na zboczu góry Czantoria polegała na wielokrotnym jej podbieganiu (jeden podbieg to 1700 m ). Pani Krystyna zdołała pokonać wzniesienie trzykrotnie, przy dwukrotnym podejściu przez jej największą rywalkę, co zaważyło o końcowym wyniku.
Zawodniczka Grupy Biegowej "Naturalnie Janowice" wzięła udział w 13 biegach zaliczanych do Ligi Biegów Górskich, a obok niej o punkty w kategorii walczyło jeszcze 57 pań. 
Łącznie spośród 211 kobiet, Krystyna Świerk zajęła 58 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

***
Liga Biegów Górskich Dare 2b to doskonale znana biegaczom klasyfikacja, która funkcjonuje od 2009 roku.

Projekt adresowany jest do wszystkich miłośników biegów górskich z Polski jak i z zagranicy, zarówno amatorów jak i zawodników wyczynowych, którzy wystartują minimum w jednych z biegów, wchodzących w skład Ligi.
Liga Biegów Górskich Dare 2b to około 200 zawodów, rozgrywanych na terenie Polski, składających się często z kilku dystansów, więc samych biegów jest przynajmniej dwa razy więcej. To także blisko 100 tys. osobostartów w sezonie!
Do końcowej klasyfikacji liczy się 12 najlepszych wyników danego zawodnika.
Finał Ligi Biegów Górskich wraz z Wielką Galą Biegów Górskich na której nastąpiło wręczenie nagród najlepszym zawodnikom oraz organizatorom odbył 24 listopada 2018 roku w Ustroniu.