In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości i 1 użytkownik 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3255
Zakładki : 6
Odsłon : 2433005

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W gminie Nowa Ruda w Świerkach z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowano już po raz siódmy Górski Bieg Niepodległości. Jednocześnie, dla zawodników grupy biegowej "Naturalnie JanowicE", był to trzeci dzień obchodów Dnia Niepodległości na sportowo.

 Od 4 lat w Świerkach, w gminie Nowa Ruda organizowany jest Górski Bieg Niepodległości. W tym roku przypadła jego siódma edycja. Start i meta biegu, jak co roku znajdowała się w rejonie świetlicy wiejskiej w Świerkach. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Czech, Ukrainy, Francji, Niemiec i najliczniejsza grupa z Polski. Wszyscy zawodnicy którzy ukończyli bieg, a było ich 404, otrzymali z rąk organizatorów okolicznościowe medale.

Trasa Biegu Niepodległości prowadzi przepięknymi Wzgórzami Włodzickimi, położonymi tuż nad miejscowościami Świerki i Ludwikowice Kłodzkie, a jej dystans wynosi 10400 m. Naszą Gminę reprezentowali: Krystyna, Stanisław i Seweryn Świerk.

Wyniki:
Krystyna Świerk:
m-ce open: 261, kat. K60: 2/4, czas: 01:05:12

Stanisław Świerk:
m-ce open: 270, kat. M60: 4/5, czas: 01:05:39

Seweryn Świerk:
m-ce open: 136, kat. M30: 47/99, czas: 00:56:43

Gratulujemy!
Tekst i zdjęcia: T.M