In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3418987

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W sobotę 19 stycznia młodzi piłkarze z grupy Żaka na zaproszenie klubu KS Karkonosze Jelenia Góra zagrali w kolejnym turnieju w tym roku. W rozgrywkach obok zawodników z GLKSu "Rudawy"  udział wzięło 11 innych drużyn (ok. 100 piłkarzy): Karkonosze I, II, III, Akademia Bolesławiec, Polonia Świdnica I,II, Stowarzyszenie Iskra, JTS Jawor, KS Łomnica, Orzeł Lubawka, Akademia Kamienna Góra.

W pierwszej fazie zawodów drużyny podzielono na 4 grupy. Chłopcy z Janowic Wielkich trafili do silnej grupy, którą tworzyły zespoły: Akademia Bolesławiec i Polonia II Świdnica. Pierwszy mecz z Bolesławcem zakończył się wynikiem 1:0 dla Janowiczan, drugą rozgrywkę (ze Świdnicą) rozstrzygnęly rzuty karne, gdzyż w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem (1:1). Janowiccy piłkarze, ciężko trenujący w ostatnim czasie rzuty karne wygrali 2:1 i awansowali do tzw. Ligi Mistrzów - dołączyli do innych drużyn, które w swoich grupach zajęły pierwsze miejsca tj.: Karkonosze I Jelenia Góra, Iskra oraz Polonia I Świdnica. Podopieczni trenera Tomasza Fijałkowskiego 4 miejsce w turnieju mieli już zapewnione, ale nie osiedli na laurach. Mecz z drużyną Polonia Świdnica przegrali 1-0, ale kolejne dwie rozgrywki zwyciężyli osiągając wyniki 3-0 i 2-0.
W klasyfikacji generalnej młodzi adepci janowickiej piłki nożnej stanęli na drugim stopniu podium, ponadto zawodnicy otrzymali wyróżnienia indywidualne - Szymon Ignaczak otrzymał miano najlepszego zawodnika turnieju, Kubę Fijałkowskiego z 6 golami na koncie okrzyknięto vice królem strzelców, a  bramkarz, Michał Ignaciuk został specjalistą od rzutów karnych.
"Chłopcy pokazali wspaniałą, abitną grę. Są zmęczeni, ale szczęśliwi, a to najważniejsze. Dziękuję rodzicom za fantastyczny doping!" - podsumował Trener Tomasz Fijałkowski.  

Tekst: K. R

Zdjęcia: T.F