In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3418927

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W niedzielę, 21 października piłkarze GLKS-u „Rudawy” z grupy Żak wzięli udział w turnieju w Świerzawie. Obok janowickiej reprezentacji na boisku pojawiły się następujące drużyny: Pogoń Świerzawa, Bóbr Marciszów, Budowlani Wojcieszów, Pogoń II Świerzawa, Olimpia Kowary.

Nieoficjalnie nasi piłkarze zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wygrywając 4 spotkania i przegrywając 1 mecz. Ideą turniejów jest jednak traktowanie każdej startującej drużyny jako zwycięzcy.
Mimo jednego przegranego meczu z gospodarzami (3-2) uważam, że graliśmy najlepszą piłkę w sezonie. Kreatywnie w ataku i spokojnie w obronie. Duża ilość podań i dobre, stałe fragmenty gry. Dodatkowo nasz bramkarz został wybrany najlepszym w całym turnieju, a nasz napastnik 2 w klasyfikacji strzelców. Brawo Mateusz, brawo Kuba!”- podsumował trener grupy Żak p. Tomasz Fijałkowski.

Dwa tygodnie później, 4 listopada piłkarze zagrali w silnie obsadzonym turnieju w Lubawce, który jednocześnie był ostatnim tej jesieni. W rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny: Orzeł Lubawka I, Orzeł Lubawka II, Bóbr Marciszów, Budowlani Wojcieszów, Włókniarz Chełmsko Śląskie, Olimpia Kowary I, Olimpia Kowary II, Rudawy Janowice Wielkie I, Rudawy Janowice Wielkie II. Turniej podzielono na dwie fazy – w pierwszej zawodników podzielono na 3 grupy. Rozegrano spotkania na zasadzie „każdy z każdym”. Zwycięzcy awansowali do kolejnej fazy, grupy mistrzowskiej, a w trakcie rozgrywek analogicznie do kolejnych grup. W ostatecznym rozrachunku drużyna Rudawy Janowice I sięgnęła po najwyższe trofeum, natomiast druga reprezentacja uplasowała się na 7 pozycji.

Chłopaki znowu zagrali "kosmiczną" piłkę. Gra do przodu, spokój z tylu, podania i realizacja założeń taktycznych. Obie drużyny Rudaw zasłużyły na ogromne brawa!  Na 5 rozegranych turniejów 3 razy stanęliśmy na najwyższym stopniu podium, a dwa razy uplasowaliśmy się na 2 miejscu, co świadczy o zwycięstwie w całym cyklu! Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych.” – skomentował trener.
Turnieje były rozgrywane w randze OZPN.
Gratulujemy młodym piłkarzom, życząc jednocześnie regeneracji sił i kolejnych fantastycznych występów w nowym sezonie. Słowa uznania kierujemy także do trenera oraz rodziców.

Zdjęcia: T.F
Tekst: K.R