In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3904445

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

 

Janowice Wielkie


Janowice Wielkie to niewielka gmina, położona między Rudawami Janowickimi a Górami Kaczawskimi w Sudetach Zachodnich. Znajdziemy tutaj wspaniałą przyrodę chronioną Rudawskim Parkiem Krajobrazowym, idealne warunki do uprawiania wspinaczki skałkowej (swoje pierwsze kroki stawiała tu Wanda Rutkiewicz), jazdy na rowerze, turystyki konnej czy też kajakarstwa (przepiękny szlak kajakowy Bobrem). Rudawy Janowickie to miejsce zarówno dla tych, którzy cenią sobie ciszę, spokój, możliwość obcowania z naturą, jak i dla tych którzy szukają mocnych wrażeń, kochają sporty ekstremalne i dużą dawkę adrenaliny. Dobrze będą się tu czuli również miłośnicy tradycji, zabytków oraz historii, także tej najnowszej. Znajdziemy tutaj wspaniałe zabytki średniowiecza, np. ruiny Zamku Bolczów, wspaniałe pałace, których na terenie gminy jest pięć, zabytki architektury sakralnej czy też interesującą zabudowę świecką.

Gmina Janowice Wielkie to również średniowieczna legenda o Srebrnym Kuszniku, polskim Wilhelmie Tellu który stawał w obronie uciśnionych i poniżanych, to arcyciekawa i tajemnicza historia powojennego atomowego wyścigu zbrojeń, historia poszukiwań przez ZSRR w Miedziance uranu, a także historia zagłady tego jakże pięknego niegdyś miasteczka, które za swój skarb zapłaciło najwyższą cenę.

Zapraszamy o każdej porze roku. Oferujemy bogatą i różnorodną bazę noclegową, bazę gastronomiczną, doskonale oznakowane szlaki, nie tylko do turystyki pieszej, ale również rowerowej oraz konnej, i co najważniejsze, zapewniamy gościnę i życzliwość wspaniałych mieszkańców naszej gminy, gwarantujemy piękne widoki oraz czystą, nieskażoną przyrodę. Taka właśnie jest Gmina Janowice Wielkie – wpisana w przyrodę!

alt