In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W czasie ferii dzieci ze Świetlicy wiejskiej w Trzcińsku nie narzekały na nudę .Odbyły się dwie wycieczki do kina na bajki pt.:"Klakson i spółka" oraz "Sekretny świat kotów".

Dzieci odwiedziły także Teatr Animacji i obejrzały piękne przedstawienie pt.: "Karmelek".
Wielką atrakcją okazał się wyjazd do Muzeum Lego i Gier komputerowych w Karpaczu. Wspaniale bawiły się zarówno małe dzieci, jak i młodzież.
Podczas ferii świetlicę odwiedzili przedstawiciele Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Promenada Bobru. Dzieci chętnie słuchały opowieści o bobrach i o rzece Bóbr. Po prelekcji odbył się quiz, a nagrodami były slodycze. Zajęcia były przygotowane wspólnie z Biblioteką w Trzcińsku.
Interesujące zajęcia przeprowadziły Panie z Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Góry. Dzieci i młodzież obejrzały slajdy o tym, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.
W świetlicowej kuchni odbyły się też warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Sołtys, panie z Rady Sołeckiej oraz mamy dzieci z Trzcńska. Było pieczenie, dekorowanie, a potem wspólne jedzenie. Dzieci przygotowały naleśniki, babeczki i kolorowe herbatniki.
Dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zakupione zostały niektóre produkty do deserów, gry, przybory do malowania, zabawki. Cześć z wymienionch artykulów została wykorzystana podczas minionych zajęć częśc będze słuzyła w dalszym ciagu.  
Oprócz wycieczek, wspólnego gotowania, malowania, szaleństw na dmuchanym zamku i ciekawych spotkań dzieci z Trzcińska spędziły czas aktywnie - na sportowo.
Konkurencje, zabawy, ćwiczenia przygotował Bogdan Solarski trener fitness z Trzcińska. Wszyscy uczestnicy dostali słodycze i nagrody za zaangażowanie w czasie ćwiczeń .
Dwa tygodnie ferii w Świetlicy w Trzcińsku minęły bardzo kreatywne. Uczestniczyło w nich około 30 dzieci z Trzcińska, a także z Janowic Wielkich, Jeleniej Góry, a nawet z Wrocławia. Dzieci zaprzyjaźniły się z nowymi koleżankami i kolegami.
Świetlica w Trzcińsku zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach !4.00 - 18.00 na zajęcia manualne, wycieczki, szaleństwa na dmuchanym zamku, karaoke, tańce, oglądanie bajek i filmów, zabawy na placu zabaw, gotowanie i zajęcia sportowe.
Dziękujemy serdecznie za wielką pomoc i zaangażowanie w organizowanie ferii Radzie Sołeckiej, Pani Sołtys, rodzicom dzieci ze świetlicy, Bogdanowi Solarskiemu, miłym paniom z Policji w Jeleniej Górze, Stowarzyszeniu Promenada Bobru, Bibliotece w Trzcińsku, Galerii Nowy Rynek, Teatrowi Animacji, Muzeum Lego i Gier Komputerowych, Jeleniogórskiemu Centrum Kultury,Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radnej Annie Puffi.

Tekst: Hanna Pisarska Rogowska
Zdjęcia: Agata Brodziak