In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3182
Zakładki : 6
Odsłon : 2360475

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Dzieci uczęszczające do świetlicy wiejskiej „Rudawy” miały bardzo bogaty program tegorocznych ferii. Działania rekreacyjne były przeplatane zajęciami edukacyjnymi, a duża różnorodność propozycji sprawiła, że nikt nie narzekał na nudę.

Podczas ferii w świetlicy był realizowany projekt ekologiczny „Selektywnie zbieramy, nie spalamy!”. Dofinansowanie zdobyło Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości dzięki udziałowi w konkursie Małe Granty Stowarzyszenia Eko-Unia. Dzieci wzięły udział w czterech warsztatach, podczas których dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat przyczyn skażenia środowiska i sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom. Warsztaty poprowadzili pracownicy Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach – Bogumiła Chabowska, Leśnego Banku Genów w Kostrzycy – Joanna Borowy, Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – oddziału w Sobieszowie – Wiktor Kuśmider, ekolog i podróżnik zaprzyjaźniony z janowicką świetlicą – Dominik Dąbrowski. Były też zajęcia plastyczne – malowanie bawełnianych toreb, które poprowadziła wolontariuszka z Janowic – Agata Wojtyniak. Zakończeniem projektu była akcja ekologiczna – konkurs, rozwieszanie plakatów z hasłami ekologicznymi oraz wizyta dzieci w Urzędzie Gminy, gdzie przekazały list, skierowany do Wójta Gminy. Każdy uczestnik projektu otrzymał na jego zakończenie upominki.
Podczas ferii było też dużo czasu na zabawę i rozrywkę. Dzieci dwukrotnie były w Jeleniogórskim Centrum Kultury na projekcjach filmowych, były dwa wyjazdy na lodowisko, zabawy i warsztaty w Galerii Nowy Rynek, wycieczki do parków rozrywki – Novolandii w Jeleniej Górze oraz do Bobolandii we Wrocławiu. W świetlicy odbywały się warsztaty kulinarne, gry i zabawy, a pod koniec ferii dzieci bawiły się na zabawie karnawałowej.
Dwa tygodnie ferii minęły janowickim dzieciom w doskonałych nastrojach.
Świetlica wiejska „Rudawy” zaprasza dzieci (także spoza Janowic) od wtorku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00, natomiast w soboty od godz. 12.00 do 17.00 - jeśli nie jest zaplanowana wycieczka. Staramy się, aby soboty były spędzane aktywnie, poza świetlicą, często więc jesteśmy w terenie.
Wszelkie informacje i kontakt do świetlicy – tel. 661 172 475.