In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3208
Zakładki : 6
Odsłon : 2400038

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Uroczyste Spotkanie Wigilijne w świetlicy „Rudawy” to wieloletnia tradycja podtrzymywana i rozwijana wspólnie przez  dzieci i młodzież, Seniorów, Rodziców, Przyjaciół Świetlicy z pomocą Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Tegoroczne przygotowania rozpoczęły już pod koniec października próbami do Jasełek i ćwiczeniem kolęd i pastorałek. W obsadzie znalazło się 40 wykonawców w wieku od 4 do 17 lat, większość z nich poniżej 10 roku życia. Ponieważ nie było szans na znalezienie scenariusza dla tak dużej i zróżnicowanej wiekowo grupy aktorów, opiekunka świetlicy, a jednocześnie reżyserka przedstawienia przygotowała kompilację kilku jasełkowych scenariuszy, w której znalazły się sceny z 16 aniołkami, 10 pastuszkami, tradycyjnie pojawił się Herod z diabłami i śmiercią, a przez kilka scen przewijały się postaci Maryi i Józefa. Całość spinał narrator, a od czasu do czasu odzywał się Głos Sumienia.
Przedstawienie pięknie rozpoczęły dwie solistki pastorałką „Biała Ziemia”. Na scenie pojawiły się śliczne, wesołe i rezolutne aniołki, które miały głosić światu wesołą nowinę. Co chwilę radość mieszała się ze smutkiem, dobro zwyciężało zło. Oprawa muzyczna podkreślała klimat Jasełek. Wykonawcy zaśpiewali 11 kolęd i pastorałek z towarzyszeniem gitary, na której grał Zbyszek Stefański, wieloletni Przyjaciel świetlicy. Zbyszek Stefański od ponad 40 lat występuje na scenach, a od 35 lat jako wokalista i lider zespołu „Bez Jacka”, znanego w kręgu odbiorców muzyki z „Krainy Łagodności”.
Po zakończeniu występów świąteczne życzenia złożył wszystkim Wójt Gminy, Pan Kamil Kowalski. Dzieci odwiedził Mikołaj, który wręczył Im paczki.
Po uczcie duchowej nadszedł czas na poczęstunek. Na stołach znalazło się wiele potraw i dekoracji przygotowanych przez wspaniałą, dużą ekipę, w której skład wchodzili Seniorzy: p. Zosia Dul, p. Wanda Gutowska, p. Bronia Kruze, p. Jola Wilczyńska, p. Irena Bajek, p. Irena Dudziak, p. Ela Neczaj, p. Janka Woławczyk, p. Krysia Serwaczak, p. Zosia Machała, p. Piotr Nacewicz. W dniu Wigilii cała kuchnią zarządzały Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Małgorzata Gajewicz oraz Jolanta Sudak, przedstawicielka Kościoła Zielonoświątkowego Oksana Wasilewska z pomocą Pań: Jolanty Wilczyńskiej, Ireny Bajek i Zofii Machała.  Ciasta podarowali nam zaprzyjaźnieni piekarze.
Podczas Spotkania Wigilijnego można było kupić przygotowane przez dzieci i dorosłych ozdoby bożonarodzeniowe i upominki. Wspólnie z dziećmi zdecydujemy, na co przeznaczymy zarobioną kwotę.
Wielkie podziękowania należą się również Rodzicom dzieci występujących w Jasełkach, wielu z nich dołożyło się w rozmaity sposób do sukcesu przedsięwzięcia. Szczególnie dziękuję p. Soni Wójcickiej, która z malutką, niespełna roczną Martą przychodziła wielokrotnie, aby pomagać, oraz mamom: p. Wioli Źrebiec, p. Justynie Heichel, p. Anicie Dudek za pomoc przy dekorowaniu, a także p. Ewie Konczal za słodkości dla dzieci.
Na koniec chciałabym przekazać wielkie podziękowania dla dzieci i młodzieży. Za dużo miejsca zajęłoby wymienianie Ich wszystkich z imienia i nazwiska, bo grupa wykonawców wraz z obsługą  techniczną liczyła 45 osób. To wspaniała Ekipa, z ogromnym potencjałem, różnymi uzdolnieniami i pasjami, większość bardzo zaangażowana w przygotowania, chętna do pomocy. Cieszy bardzo zaangażowanie w przygotowania młodzieży – tu podziękowania dla Kasi Kosińskiej, Oliwii Czarneckiej, Magdy Jałowicy, Kamila Wieczorka, Rafała Owsianki. No i na koniec – wielki plus za pomoc w dzień po Jasełkach dla Pawła i Karola Goniaczów, Dominika Bednarka, Michała Kordysia oraz Rafała Owsianki.
PS.
Przepraszam za brak zdjęć z Wigilijnej uczty, ale wysiadła bateria w aparacie.
Świetlica do 4 stycznia będzie nieczynna z powodu urlopu pracownika.
                                            

Krystyna Pisarska