In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3208
Zakładki : 6
Odsłon : 2400046

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Zakończył się projekt pn. „Międzypokoleniowy Kalejdoskop Umiejętności” realizowany w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty” Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych przez trzy Panie – Krystynę, Irenę oraz Sonię.

Dwa ostatnie warsztaty były równie ciekawe jak te poprzednie. Na przedostatnich warsztatach każdy ich uczestnik otrzymał porcelanowy kubek, do dyspozycji miał wiele kolorów specjalnych farb do ceramiki. Okazało się, że malowania po śliskiej, wypukłej powierzchni to spore wyzwanie. Wszyscy sprostali jednak zadaniu, a wsparciem służyły dwie przemiłe, utalentowane nastolatki: Emilka oraz Amelka, które jako wolontariuszki poprowadziły warsztaty. Ich pomoc przydała się szczególnie małym dzieciom, które miały trochę problemów natury technicznej. Po warsztatach kubki zostały wypalone i przekazane uczestnikom projektu.
Ostatnie warsztaty były w pewnym sensie podsumowaniem całego projektu. Pod okiem Pani Anity, która jako wolontariuszka poprowadziła spotkanie, każdy mógł w atrakcyjny sposób zapakować wykonane przez siebie rękodzieło. Przydały się kolorowe papiery, wstążki i inne zakupione na warsztaty materiały. Szczególnym powodzeniem cieszył się autorski pomysł Pani Anity z harmonijkowymi ozdobami, które wyglądały niezwykle dekoracyjnie. Wszyscy uczestnicy projektu wyszli ze świetlicy z pięknie zapakowanymi prezentami.
Projekt cieszył się dużym powodzeniem wśród odbiorców. Wzięło w nim udział blisko 60 osób – jedne systematycznie, w każdych warsztatach, inne z rozmaitych powodów (niestety część osób ze względów zdrowotnych) nie mogła uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Organizatorzy otrzymali wiele pozytywnych uwag oraz prośby o kontynuację międzypokoleniowej współpracy.
Projekt został dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

DFOP - logotypDMG - biale tlo(1)Dolny Slask - logotyp