In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3208
Zakładki : 6
Odsłon : 2400009

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Zakończyła się realizacja mikroinicjatywy seniorów z Janowic Wielkich, przygotowana dzięki udziałowi w projekcie „Gminne Rady Seniorów powiatu jeleniogórskiego” realizowanym przez Partnerstwo Ducha Gór ze środków Programu ASOS 2014-2020.
W piękne jesienne popołudnie na placu koło świetlicy wiejskiej „Rudawy” zebrali się zaproszeni goście, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu „Zakątka Seniora pod Kasztanem”.

Niewielki, nie zagospodarowany do tej pory plac, stał się teraz miejscem, w którym z przyjemnością można spędzić wolne chwile. Prace trwały przez trzy miesiące, uczestniczyli w nich seniorzy, dzieci i młodzież ze świetlicy, a działania wsparli również pracownicy Urzędu Gminy Janowice Wielkie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Panów Ryszarda Wnuka oraz Kazimierza Angielskiego na placu stanął piec chlebowy z grillem. Są też ławki, ogrodzenie, na wiosnę planowane są jeszcze prace upiększające to miejsce.
Gośćmi seniorów byli: Wójt Gminy – p. Kamil Kowalski, Sekretarz Gminy – p. Miłosz Kamiński, Kierownik GOPS-u – p. Małgorzata Gajewicz, Dyrektor Szkoły – p. Mirosław Wiśniewski, Radni – p. Alicja Kozak, p. Paweł Pawłowicz, p. Bogdan Kamiński, Liderka Grupy Odnowy Wsi – p. Anita Pawłowicz oraz członkowie Grupy, dziennikarz z portalu „Jelonka” – p. Grzegorz Kędziora, seniorzy, dzieci i ich rodzice, a także inni mieszkańcy naszej gminy. Goście byli częstowani pizzą oraz chlebem upieczonymi w piecu, a do chleba przygotowano masło wyrobione w maselnicy. Bardzo dziękujemy za wspaniały tort, upieczony przez Panią Małgosię Dudelę i Jej Mamę! Na stołach znalazły się też pyszne ciasta, przygotowane przez seniorki. Wielkie podziękowania należą się też p. Soni Wójcickiej-Wolf za pomoc przy pieczeniu pizzy. Biesiadę pod Kasztanem uatrakcyjnił występ zespołu „Bolczowianie”, który zaśpiewał wiele znanych utworów biesiadnych, chętnie podśpiewywanych przez uczestników spotkania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Biesiady pod Kasztanem za obecność, pomoc przy organizacji imprezy oraz miłe słowa.
Zapraszamy dzieci, ich rodziców jak i seniorów do korzystania z terenu przy świetlicy zarówno placu zabaw jak i zakątka pod kasztanowcem!

kkk 1111.pdf