In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3899424

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

dwojak1

Na szybowcach lata od 2006 roku. Zaczęło się od wakacyjnego szybowcowego kursu w Aeroklubie Jeleniogórskim. Współpracowała z Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym, jest członkiem Aeroklubu Stalowowolskiego, a każdą wolną chwilę spędza na lotnisku. Ma licencję szybowcową, samolotową i Srebrną Odznakę Szybowcową, a w planach – zdobycie Diamentowej Odznaki Szybowcowej. Jest inżynierem awionikiem – ukończyła Politechnikę Rzeszowską. Zawodowo pracuje jako stewardessa w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

 

W powietrzu spędziła łącznie ponad 400 godzin (na szybowcach i samolotach )- z czego ponad 200 godz. stanowiły loty samodzielne, bez instruktora; i przeciętnie, w przypadku szybowców, 1-2 tys. metrów nad ziemią.

Na XXXIX Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które w lipcu 2011 r. odbyły się na jeleniogórskim lotnisku, zajęła bardzo dobre siódme miejsce. Na XX Jubileuszowych Szybowcowych Mistrzostwach Polski Kobiet (które odbyły się pod honorowym patronatem Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej) zajęła szóste miejsce. Od 2011 roku lata z wykorzystaniem tzw. fali karkonoskiej, którą tworzą masy ciepłego powietrza umożliwiające latanie na dużych wysokościach - zjawisko to występuje w niewielu ośrodkach lotniczych w Polsce, m.in. w Jeleniej Górze. 14 grudnia 2011 zdobyła przewyższenie 3000 metrów wymagane do Złotej Odznaki Szybowcowej. Niecały rok później (3 listopada 2012) osiągając wysokość 6400m ponad poziom lotniska uzyskała pierwszy warunek do Diamentowej Odznaki Szybowcowej - przewyższenie 5000m. Od 2014 jest instruktorem szybowcowym – szkoli teoretycznie i praktycznie kolejnych adeptów lotnictwa. Z przyjemnością przekazuje swoją wiedzę, szczególnie w zakresie meteorologii lotniczej.

Poleca szybownictwo ze względu na ciszę, która panuje w przestworzach i widoki. „Kiedy startuję i jestem w powietrzu, wszystkie problemy zostawiam na ziemi – mówi”. Szybownictwo jest, jej zdaniem, bardzo dobrym początkiem dla tych, którzy chcą związać się na stałe z lotnictwem. Uczy pokory, cierpliwości i dobrych, lotniczych nawyków.