In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3965082

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

motoOd urodzenia mieszka w Trzcińsku. Jego przygoda z motocrossem rozpoczęła się w 2012 roku od jednej przejażdżki motorem brata. Od tego czasu sprawy potoczyły się bardzo dynamicznie: zakup własnego motoru, pierwsze treningi, wstąpienie do Moto Klubu Siedlęcin. To właśnie w jego barwach Wojtek brał udział w swoich pierwszych zawodach i odnosił pierwsze sukcesy.

Więcej…

dwojak1

Na szybowcach lata od 2006 roku. Zaczęło się od wakacyjnego szybowcowego kursu w Aeroklubie Jeleniogórskim. Współpracowała z Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym, jest członkiem Aeroklubu Stalowowolskiego, a każdą wolną chwilę spędza na lotnisku. Ma licencję szybowcową, samolotową i Srebrną Odznakę Szybowcową, a w planach – zdobycie Diamentowej Odznaki Szybowcowej. Jest inżynierem awionikiem – ukończyła Politechnikę Rzeszowską. Zawodowo pracuje jako stewardessa w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Więcej…

hanusPochodzi z Wielkopolski. Od dziecka malowała, wycinała i haftowała. Pod koniec lat 70. mąż namówił ją do zapoznania się z gobelinową techniką splotów tkackich. Ze współczesnych artystów najbardziej imponuje jej  Magdalena Abakanowicz. W swojej pracy wykorzystuje wełnę i sznurek. Najbliższe są jej motywy przyrodnicze. Brała kilkukrotnie udział w plenerach tkackich w Janowicach Wielkich. Gobeliny jej autorstwa wiszą obecnie w janowickiej bibliotece. Prace p. Zofii wystawiane były również na wystawach w Jeleniej Górze.

Więcej…

bochynekUrodził się w Kowarach 50 lat temu i przez prawie całe życie związany był z regionem jeleniogórskim. Z wykształcenia leśnik. Przez 20 lat pracował w Nadleśnictwie „ŚNIEŻKA”. Obecnie jest pilotem wycieczek i przewodnikiem sudeckim, uprawia fotografię przyrodniczą i krajoznawczą.
Uprawiając alpinizm, dotarł do najodleglejszych zakątków naszej Planety. Był w Tybecie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Nepalu, Kazachstanie, Tanzanii, Ekwadorze, Wenezueli, Peru, Indonezji, Papui Nowej Gwinei i w kilkudziesięciu krajach Europy i Azji.

Więcej…

zachmycMieszkanka Komarna od 20 lat. Przyjechała tu z Gniezna. Maluje odkąd pamięta. W szkole podstawowej, gdy nie miała pieniędzy na materiały zajmowała się … ozdabianiem ścian. Próbuje różnych technik: od grafiki, przez pastele olejne, temperę po olej. Spod jej ręki wyszło już ponad 100 obrazów. W swoim życiu imała się różnych zajęć. Była rolnikiem, stolarzem, remontowała własny dom, równocześnie cały czas pracując jako nauczycielka. Wiedzę czerpie z książek i własnych błędów, inspirację – z głowy.

Więcej…

czyzyk Urodził się w miasteczku Biecz na Podkarpaciu. Obecnie na emeryturze. Jego wyuczony zawód to piekarz, pracował również w Fabryce Papieru w Janowicach Wielkich jako turbinista, w elektrowni zakładowej, był też gońcem na sąsiadującej z Janowicami Wielkimi Miedziance. Nie powiela żadnego wzorca. Jest indywidualistą. Jako członek Klubu Twórców Kultury Wsi był na paru plenerach miejscowych i ogólnopolskich. Uczestniczył także w sesji naukowej p.t. "Kultura Ludowa, a kultura narodowa" na Uniwersytecie

Więcej…

ludzie1Od 12 lat mieszka w Komarnie. Z wykształcenia technik ogrodnik, obecnie jest pracownikiem samorządowym. Pierwszym wyhaftowanym obrazem była chata wiejska latem. Do dziś ozdabia jej kuchnię. Jest samoukiem, korzystała z porad swojej babci i znajomych. Najbardziej lubi haftować postacie, pejzaże zimowe. Choć, jak podkreśla, wybór tematu zależy od tego gdzie obrazek ma wisieć, lub dla kogo jest przeznaczony.  Inspiracją jest najczęsciej zamierzony efekt końcowy pracy. Każdy obrazek posiada jakieś motto

Więcej…

Więcej artykułów…