In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3630
Zakładki : 6
Odsłon : 2853149

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Dnia 23 listopada 2013 roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w wycieczce autokarowej do Jawora i Wrocławia. Wycieczka miała dwa cele: poznawczy i rekreacyjny. W drodze do Jawora uczniowie mieli okazję podziwiać oryginalne panoramy Parku Krajobrazowego Chełmy, na terenie którego znajdują się liczne wygasłe wulkany oraz oryginalne wąwozy.

Najważniejszym celem wycieczki była jednak wizyta w Kościele Pokoju w Jaworze, jednym z trzynastu obiektów w Polsce wpisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco. O historii kościoła opowiedział nam bardzo ciekawie ksiądz Tomasz Stawiak, proboszcz parafii ewangelicko – augsburskiej w Jaworze, do której kościół współcześnie należy. Po zwiedzeniu kościoła ksiądz Stawiak podarował nam pięknie wydaną książkę przedstawiającą historię kościoła, którą przekazaliśmy na rzecz szkolnej biblioteki.
Po zwiedzeniu kościoła udaliśmy się do Parku Wodnego Wrocław na trzy godziny wodnego szaleństwa. Wycieczkę do Wrocławia, tradycyjnie zakończyliśmy w restauracji „Mc Donald”.