In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3630
Zakładki : 6
Odsłon : 2853043

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Dnia 11 listopada 2013 roku w naszej gminie miała miejsce patriotyczna uroczystość przygotowana przez uczniów i nauczycieli G.Z.S. im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich oraz zespół folklorystyczny „Bolczowianie” upamiętniająca odrodzenie Polski po 123 latach niewoli. Uroczystość miała charakter wielowymiarowy i międzypokoleniowy.

Rozpoczęła się ona mszą świętą za ojczyznę celebrowaną przez księdza proboszcza Piotra Suskę. We mszy uczestniczyły dwa poczty sztandarowe ze sztandarem Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i sztandarem Gminnego Zespołu Szkół im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Po zakończeniu mszy zaproszeni goście i mieszkańcy gminy przeszli na szkolną aulę gdzie odbyła się uroczysta akademia.
Przy dźwiękach werbli wprowadzono sztandary i odśpiewano hymn narodowy. Następnie pani Dyrektor Mariola Smektała powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Janowice Wielkie, pana Kamila Kowalskiego, Przewodniczącego Rady Gminy, pana Szymona Młodzińskiego, sekretarza gminy, pana Miłosza Kamińskiego, przybyłych radnych oraz przedstawicieli Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i zespół folklorystyczny „Bolczowianie”. Następnie oddała głos uczniom, którzy przedstawili swój program poetycko muzyczny. Szkolne wokalistki wraz z chórem zaśpiewały historyczne pieśni z czasów powstań narodowych i pieśni legionowe a recytatorzy pięknie deklamowali patriotyczne wiersze naszych najlepszych poetów. W tle recytacji słychać było nastrojową muzykę Fryderyka Chopina. Na koniec akademii zespół „Bolczowianie” zaśpiewał kilka patriotycznych pieśni ze swego repertuaru.
Po zakończeniu uroczystości, głos zabrał Wójt Gminy, Pan Kamil Kowalski dziękując wykonawcom za przygotowanie pięknego programu. Na koniec Pani Dyrektor Mariola Smektała podziękowała za występ młodzieży i dzieciom przygotowanym pod kierunkiem Pani Ewy Bartosiewicz i Pana Bogusława Kutryby a przedstawiciele młodzieży złożyli wiązankę biało – czerwonych kwiatów na ręce przewodniczącej Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej Pani Zofii Giruć.