In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3965056

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Drodzy Rodzice,

poniżej przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w Gminnym Zespole Szkol im. Wandy Rutkiewicz w roku szkolnym 2016/2017.

Wykaz Podręczników

To już 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , od wielu lat w Gminnym Zespole Szkół w Janowicach Wielkich organizowane są imprezy w ramach WOŚP, 10 stycznia 2016 zbieraliśmy pieniądze na wyposażenie oddziałów pediatrycznych oraz godną opiekę nad seniorami. Razem ze 120 tysiącami wolontariuszy w Polsce i na świecie nasi uczniowie kwestowali na terenie gminy zachęcając mieszkańców do wspierania „ Orkiestry” .

Więcej…

Tegoroczny piknik rodzinny w naszej szkole odbył się pod hasłem: „Turniej rycerski na zamku Camelot”. Szkolne boisko przeniosło nas w odległe czasy średniowiecza. Uczniowie naszej szkoły wykonali wspaniałe makiety zamków średniowiecznych oraz herby klasowe, które były znakomitą dekoracją imprezy przygotowanej i prowadzonej przez: dyr. szkoły p. M. Wiśniewskiego, p. J. Drygalską, p. A. Rusin, p. E. Bartosiewicz.

Więcej…

Drodzy Rodzice
W roku szkolnym 2015/2016 nie wszyscy uczniowie będą musieli zakupić podręczniki. Przypominam Państwu, że w przyszłym roku bezpłatne podręczniki otrzymają uczniowie klasy I, II i IV szkoły podstawowej oraz uczniowie klasy I gimnazjum.

Uczniowie z pozostałych klas szkoły podstawowej (III, V i VI) oraz gimnazjum (II i III) kupują podręczniki według podanego wykazu.

Wykaz Podręczników

Dyrektor szkoły

 

Bajkomania opanowała uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich. W takim klimacie dzieciaki i młodzież bawiła się w Dniu Dziecka. Wszystko rozpoczęło się premierą spektaklu „Kopciuszek”, w wykonaniu uczniów z koła artystycznego klas I-III pod opieką Marzeny Pikus. Młodzi aktorzy dali z siebie wszystko, przenieśli widownię w świat „oryginalnego” Kopciuszka, który oczywiście w finale zdobył serce księcia Macieja. Po przedstawieniu każda klasa zaprezentowała ulubioną postać bajkową we własnej aranżacji( piosenka, scenka, monolog). Następnym punktem programu był bajkowy quiz, gdzie uczniowie wykazali się świetną znajomością przeróżnych bajek. W tym radosnym dniu nie zabrakło również konkurencji sportowych, które były ściśle związane ze światem bajek i tak uczniowie pokonywali różne stanowiska np. na stacji „Kopciuszek” musieli na czas oddzielić groch od fasoli, na kolejnej zatytułowane j „Jaś i Małgosia” należało zjeść piernik na sznureczku bez użycia rąk, liczył się czas. Stacji było 9 a dzieciaki walczyły w kategoriach klas I-III, IV-VI i I-III Gimnazjum. Wyniki były zbliżone, wszyscy świetnie się spisali.

Więcej…

Zaproszenie


Dyrekcja i pedagog Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców na spotkanie z terapeutą uzależnień Panem Krzysztofem Matusiakiem. Prezentacja będzie miała na celu dostarczenie Państwu niezbędnych informacji na temat możliwych uzależnień dotykających Wasze dzieci i młodzież w okresie dojrzewania.

Spotkanie odbędzie się 10.06.2015 r. o godz. 17.00 w auli tutejszej szkoły.


Pedagog
Zofia Szczepańska

22 maja 2015 r. we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się Finał VII/XI Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2015.

Głównym celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym.

Więcej…

Maryla Jońca- uczennica klasy VI janowickiej szkoły zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym pt. „ Pozdrowienia z Parków Krajobrazowych”, który zorganizowany został przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych – oddział Jelenia Góra. Celem konkursu skierowanego do uczniów klas V i VI szkól podstawowych regionu jeleniogórskiego była promocja bioróżnorodności parków krajobrazowych i rozwijanie umiejętności plastycznych w prezentowaniu przyrody przez wykonanie pocztówki edukacyjnej. 

Więcej…

W pierwszej połowie maja b.r. uczniowie GZS w Janowicach Wielkich gościli w swoich domach kolegów z partnerskiej szkoły KGS Kirchweyhe, którzy przybyli z rewizytą do swoich polskich przyjaciół. Młodzież z Niemiec miała możliwość poznania zwyczajów i codziennego życia polskich rodzin. Uczniowie brali również udział w zajęciach lekcyjnych i sportowych. W programie wymiany były też następujące działania: zwiedzanie muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Sztolni w Kowarach oraz Parku Miniatur. Spotkali się również z Wójtem Gminy Janowice Wielkie Kamilem Kowalskim.

Więcej…

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz szósty ogłosił konkurs pt. „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”. Tegoroczna edycja była szczególna ponieważ podsumowywała program regionalny dla naszego województwa realizowany w latach 2007-2013. Finał konkursu odbył się we Wrocławiu 9 maja 2015 r. podczas pikniku plenerowego promującego fundusze unijne na Dolnym Śląsku, kiedy to cała Polska świętowała Dzień Europy.

Więcej…

W dniach 21-23.04.2015r. uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich pisali egzamin gimnazjalny.  Przez trzy kolejne dni młodzież zmagała się z testami z zakresu języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki i przedmiotów przyrodniczych a także języków obcego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. W bieżącym roku szkolnym do egzaminu przystąpiło 20 uczniów.

Więcej…

W piątek 17 kwietnia 2015 roku miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. W jeleniej Górze, w Państwowej Karkonoskiej Szkole Wyższej odbył się półfinał subregionu jeleniogórskiego w ramach XI Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” 2015.

Więcej…

W piątek 17 kwietnia 2015 roku miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. W jeleniej Górze, w Państwowej Karkonoskiej Szkole Wyższej odbył się półfinał subregionu jeleniogórskiego w ramach XI Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” 2015.

Więcej…

 

karta zgłoszenia dziecka do szkoły 

wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły

W dniu 31 marca 2015 r. w bibliotece szkolnej Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z Wójtem Gminy Janowice Wielkie oraz kilkoma pracownikami Urzędu Gminy.
Po przywitaniu gości przez dyrektora szkoły, Pana Mirosława Wiśniewskiego, głos zabrał Pan Kamil Kowalski, który symbolicznie na ręce najmłodszego czytelnika z klasy pierwszej szkoły podstawowej przekazał nowo zakupione książki do biblioteki szkolnej.

Więcej…

01 kwietnia 2015r. uczniowie klas VI Gminnego Zespołu Szkół napisali pierwszy ważny egzaminy w życiu – sprawdzian szóstoklasisty, który w tym roku otrzymał nową formułę. Składa się z dwóch części:

Więcej…


Pierwszy Dzień Wiosny związany jest z końcem zimy i przebudzaniem się przyrody do życia. Jak co roku w Gminnym Zespole Szkół im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich uroczyście witaliśmy nadchodzącą wiosnę.
Z tej okazji wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w imprezie pod hasłem: „Wiosna zdrowa, kolorowa”. Celem naszej wiosennej zabawy było zapoznanie uczniów z Piramidą Zdrowego Żywienia, rozwijanie umiejętności kulinarnych, przybliżenie 10-ciu zasad zdrowego żywienia a przede wszystkim dobra zabawa. Imprezę przygotowały panie Marzenna Pikus i JoannaFaber .

Więcej…

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zostali laureatami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
25 marca 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych ,,Mechanik” w Jeleniej Górze odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Więcej…

26 marca 2015 roku o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr.2 w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pt. „ Cztery pory roku – wiosna” zorganizowanego przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Jeleniej Górze. 

Więcej…

Uczniowie Gminnego Zespołu Szkół im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich po raz kolejny pokazali swoje umiejętności aktorskie i wokalne podczas szkolnych Jasełek pt. „ Bo Bóg narodził się w człowieku…”. Uroczystość odbyła się 18 grudnia 2014r. o godz. 17.00  w auli szkoły. Sceny przypominały historię narodzenia Pana w Betlejem oraz walkę dobra ze złem. Uczniowie wcielili się w role Józefa, Maryi, Trzech Mędrców, pastuszków, Heroda oraz aniołów i diabłów. Sceny przeplatane były kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chór. W tym roku można było wysłuchać także kolędy w języku angielskim i portugalskim. Podczas wigilijnego spotkania była możliwość zakupienia stroików świątecznych wykonanych przez uczniów oraz spróbować potraw przygotowanych przez rodziców.  Tegoroczne Jasełka  zostały przygotowane przez p. Jolantę Drygalską i p. Anitę Rusin.

Więcej…

Więcej artykułów…