In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3899399

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

widok1
Położenie jest jednym z głównych walorów decydujących o atrakcyjności inwestycyjnej gminy Janowice Wielkie. Malownicze usytuowanie na styku trzech mezoregionów Sudetów Zachodnich: Gór Kaczawskich, Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich uzupełnia dolina Bobru, stanowiąca główną oś hydrologiczną gminy. Dodatkowym atutem jest dostępność komunikacyjna. Przez centralną część gminy przebiega odcinek drogi krajowej nr 3 będącej głównym węzłem komunikacyjnym regionu, łączącym Jelenia Górę z Wrocławiem. Natomiast przez południową część przebiega linia kolejowa relacji Jelenia Góra – Wrocław.

 

 

Poniżej zamieszczamy wykaz najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych.

A. Tereny zabudowy usługowej:

1. Nieruchomość położona w Janowicach Wielkich zabudowana obiektem basenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 301/4 o powierzchni całkowitej 2,6900 ha. Doskonale nadaje się pod lokalizację ośrodka wczasowego. Położenie działki w  strefie centralnej, w miejscowości będącej siedzibą gminy. O atrakcyjności tej działki  stanowi bliskość wielu miejsc aktywnego wypoczynku będących w bezpośrednim  sąsiedztwie. Ponadto spokój, cisza połączona z niepowtarzalnym klimatem panującym  w naszej gminie zapewni turystom idealne warunki do wypoczynku i relaksu. Zgodnie  ze studium ukierunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy  Janowice Wielkie przedmiotowe nieruchomości są położone w strefie terenów US –  tereny obiektów i urządzeń sportu.

B. Tereny zabudowy produkcyjno – technicznej, baz i składów:

1. Kompleks kilku nieruchomości będących własnością osób prywatnych (41,6 %) i Skarbu Państwa (58,4 %) położonych w Radomierzu doskonale nadających się pod lokalizację zakładu bądź też kilku zakładów produkcyjnych, z bezpośrednim dostępem do drogi krajowej nr 3 będącej głównym węzłem komunikacyjnym regionu. Bliskość zakładu produkcyjnego Dr. Schneider, który funkcjonuje na terenie gminy od kilku lat potwierdza, że warunki do inwestowania w Gminie Janowice Wielkie idealnie odpowiadają wymaganiom współczesnej konkurencyjnej gospodarki. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Janowice Wielkie przedmiotowa nieruchomość jest położona w strefie terenów nieuciążliwej produkcji, usług i obiektów obsługi komunikacji samochodowej.


Dodatkowych informacji na temat oferty inwestycyjnej Gminy Janowice Wielkie udziela pracownik Urzędu Gminy w Janowicach Wielkich,  p. Emilia Parzygnat (tel. +48 757515124 wew. 116)