In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3680
Zakładki : 6
Odsłon : 3048731

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

altPrzypominamy posiadaczom psów, że w naszej gminie obowiązuje opłata za posiadanie psa. Obowiązek opłaty wynika z uchwały Rady Gminy Janowice Wielkie nr XIV/53/2007 z dnia 27 listopada 2007 r. w sprawie opłaty od posiadania psów. Stawka roczna od jednego psa i każdego kolejnego wynosi 15 zł. Obowiązek trwa przez cały okres posiadania psa przez osobę zamieszkująca w naszej gminie.

Jeśli ktoś nabędzie psa w ciągu roku, opłatę ustala się proporcjonalnie za pełne miesiące. Opłatę wnosi się bez wezwania do dnia 30 września każdego roku na rachunek Urzędu Gminy, ul. Kolejowa 2, 58-520 Janowice Wielkie nr konta 84 2030 0045 1110 0000 0082 5130 lub u sołtysa.Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych wprowadza zwolnienie od opłaty za posiadanie jednego psa dla osób zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności lub osób niepełnosprawnych posiadających psa asystującego oraz osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących odrębne gospodarstwo domowe. Ponadto ustawa zwalnia podatników podatku rolnego od opłaty za posiadanie dwóch psów.Obowiązkiem posiadacza psów zgodnie z odrębnymi uchwałami jest stały, skuteczny dozór nad nimi. Spuszczenie ze smyczy dopuszczalne jest tylko na terenie ogrodzonej nieruchomości, jeżeli nie ma możliwości opuszczenia jej przez psa, a ponadto gdy znajduje się przy wejściu odpowiednia tabliczka ostrzegawcza. Prosimy posiadaczy o niedopuszczanie do sytuacji, by pies odprowadzał dziecko do szkoły i przebywał pod szkoła w czasie lekcji.Posiadacz psa zobowiązany jest także do usuwania jego odchodów z przestrzeni publicznej. Ponadto przypominamy o prawnym obowiązku corocznych szczepień przeciw wściekliźnie. W przypadku pogryzienia innej osoby przez psa albo spowodowania przez niego kolizji drogowej, posiadacz psa ponosi odpowiedzialność za psa, jak również za niedochowanie obowiązków wynikających z posiadania psa. W takich sytuacjach policja sprawdza, czy posiadacz uregulował formalności związane z posiadaniem psa.

Tekst uchwały o opłacie za posiadanie psa znajduje się tutaj:http://www.gmina.janowice.wielkie.sisco.info/?id=850