In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3555
Zakładki : 6
Odsłon : 2758896

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Od  miesiąca działa w naszej gminie nowe stowarzyszenie pod nazwą Góry Szalonych Możliwości. Pomysł utworzenia organizacji zrodził się w świetlicy wiejskiej „Rudawy”, wśród młodych wolontariuszy tej placówki. Spośród piętnastu założycieli dwanaście osób to młodzież w wieku 18-26 lat, kolejnych pięciu członków to niepełnoletni. Prezesem została wybrana 18-letnia Paulina Przybył. Siedziba mieści się w Janowicach Wielkich, skąd pochodzi siedmiu członków nowej organizacji, ale są w niej też mieszkańcy Radomierza, Trzcińska, Karpacza, Karpnik, Marciszowa, Walimia, Świebodzic i Wrocławia. Połączyła ich miłość do gór, wędrowania, muzyki w poetycko-górsko-łagodnych klimatach, wspólnego muzykowania  przy ognisku i gitarze.

W planach Stowarzyszenia jest przygotowywanie dwóch cyklicznych imprez : Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana” oraz Rudawskich Śpiewanek.  Planowane są także systematyczne działania dla  mieszkańców gminy i okolic.
W najbliższą sobotę 2 lutego Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości we współpracy ze świetlicą „Rudawy” zaprasza na zabawę karnawałową dla dzieci. Od godz. 12.00 do 14.00 bawić się będą przedszkolaki, a od godz. 14.00 do 17.00 na zabawę zostaną zaproszone dzieci ze szkoły podstawowej. Tego samego dnia wieczorem od 19.00 w świetlicy  na Rudawskich Śpiewankach zabrzmią gitarowe dźwięki i popłyną słowa bardziej lub mniej znanych piosenek o tematyce górskiej. Każdy może przyjść, posłuchać, pośpiewać. Mile widziane instrumenty, śpiewniki.