In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3606
Zakładki : 6
Odsłon : 2812426

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Uczniowie naszej szkoły dostali się do finału wojewódzkiego konkursu „Bezpieczna Praca w Gospodarstwie Rolnym – Krusnal Bezpieczniak” który odbył się we wtorek (23.10.) w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze. Sprawdzano wiedzę dzieci m.in. na temat zasad zachowania ostrożności wobec do maszyn rolniczych, zwierząt, środków chemicznych do ochrony roślin, sposobów ustrzegania się przed chorobami odzwierzęcymi, a także poruszania się po gospodarstwie rolnym .

W finale konkursu powiatowego wzięło udział po trzech uczniów od 4 do 6 klasy z ośmiu powiatowych szkół podstawowych: z Czernicy, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Kopańca, Łomnicy, Miłkowa, Podgórzyna i Kostrzycy. „Młodzi rolnicy” musieli odpowiedzieć na 28 pytań. Dziesięć najlepszych osób przeszło do finału wojewódzkiego, nasi finaliści zajęli II miejsce-Martyna Jońca i V-Filip Faber. 15 listopada uczniowie udadzą się do Wrocławia pod opieką Pani M. Pikus na finał wojewódzki.

Organizatorami konkursu byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jeleniej Górze, Państwowa Inspekcja Pracy w Jeleniej Górze, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, jeleniogórska straż pożarna oraz policja. – Strażacy pokazali, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, policjanci powiedzieli, jak zachowywać się bezpiecznie na drodze – dodał Jarosław Branicki. Fundatorami nagród było m.in. Tesco Jelenia Góra, a bony w wysokości 10 zł dla każdego uczestnika i poczęstunek ufundowała restauracja KFC.