In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3606
Zakładki : 6
Odsłon : 2812515

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Przepiękna, złota jesień  sprzyjała uczestnikom  dwóch wycieczek  pieszych po Rudawach Janowickich, organizowanych przez świetlicę wiejską „Rudawy”.  Pierwsza z tras prowadziła przez Zamek Bolczów, Wołek, Rędzinki, Halę Krzyżową i Mniszków, druga wiodła z Janowic ul. Chłopską do Trzcińska, a później szlakiem na oba szczyty Gór Sokolich: Sokolik i Krzyżną Górę, następnie powrót do Janowic. 

Najmłodsi uczestnicy mieli po 7-11 lat, ale w wycieczce wzięła  też udział młodzież oraz osoby dorosłe. Na każdej z tras znalazł się czas na ognisko, smażenie kiełbasek. Dzieci zaczęły zbieranie punktów do Górskich Odznak Turystycznych. W ciągu kilku lat organizowania wycieczek górskich przez świetlicę „Rudawy”  popularne odznaki  turystyczne zdobyło już ponad 50 osób , a kilkanaście zbiera punkty na Złotą  GOT. Dzięki  świetlicowym  wycieczkom  młodzi mieszkańcy gminy poznają przepiękne okolice swego miejsca zamieszkania oraz  spędzają aktywnie czas.
Jeśli pogoda będzie sprzyjała, odbędą  się w tym roku kolejne wycieczki – na Różankę  oraz przez Stare Janowice do Ciechanowic i Miedzianki.