In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3606
Zakładki : 6
Odsłon : 2812509

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Kolejna już edycja Rudawskich Śpiewanek zakończyła bogaty we wrażenia sezon muzycznych wydarzeń  organizowanych przez młodzież ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich.  Niestety pogoda nie sprzyjała spotkaniu w plenerze. Organizatorzy zmuszeni byli przenieść spotkanie do świetlicy, a mimo to, podobnie jak na poprzednich śpiewankach pojawiło się ponad 30 osób. Jak zwykle było kilka gitar, djembe, szeroki repertuar i wiele godzin śpiewania rozmaitych utworów. Dominowała poezja śpiewana oraz piosenka turystyczna, ale od czasu do czasu brzmiały również rockowe utwory.

Na śpiewankowe spotkanie dotarli  goście z Wrocławia, Jeleniej Góry i okolic. Przemiłą niespodzianką była obecność  lidera zespołu „Bez Jacka” – Zbyszka Stefańskiego, który przyjechał do nas wraz z żoną, a także ze znajomymi  z Kamiennej Góry. Organizatorzy śpiewanek, którzy przygotowują  również raz w roku, w lipcu, Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”, uważają Zbyszka Stefańskiego za swojego duchowego patrona, a Jego utwór „Polanka”. http://www.youtube.com/watch?v=HhhOosYJYdI stał się hymnem „Polany”.
Najwytrwalsi uczestnicy śpiewanek śpiewali do 4 nad ranem, kończąc tradycyjnie utworem SDM-u  „Czwarta nad ranem”.  A w niedzielę rano odbyły się – również zgodnie z tradycją  śpiewanek, rozgrywki w rozmaite gry, m.in. Dobble oraz Jengę.