In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3436
Zakładki : 6
Odsłon : 2611980

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

„Manewry wojskowe” to hasło tegorocznego Pikniku Rodzinnego, tradycyjnej imprezy, która odbyła się 29 września 2012 roku. Teren szkoły pełnił funkcję poligonu i koszar, a pan dyrektor Mirosław Wiśniewski wcielił się w rolę generała i czuwał nad przebiegiem wszystkich zaplanowanych zadań naszej szkolnej armii.

Przeprowadzone konkurencje nawiązywały tematycznie do manewrów wojskowych. Uczniowie przygotowali makiety pojazdów wojskowych, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w piosenkach o tematyce wojskowej i żołnierskiej oraz umiejętności plastyczne na plakatach. Kładąc nacisk na zachowanie bezpieczeństwa, uczestnicy bardzo licznie i ochoczo brali udział w zadaniach i konkursach. Mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności przydatne na prawdziwym poligonie m.in. umiejętność „kierowania czołgiem”, „rzutu granatem”, biegu w  masce przeciwgazowej, zakładania poprawnego opatrunku. Oczywiście do wszystkich konkurencji podchodzono z wielkim humorem i śmiechem.

Ponieważ był to piknik rodzinny nie zabrakło konkursu związanego z rodziną: chętni mogli na asfalcie wyczarować za pomocą kolorowej kredy piękne rysunki pt. „Moja rodzina”. W trakcie całej imprezy można było popróbować prawdziwej wojskowej grochówki, posilić się kiełbaską z grilla, bigosem, pajdą chleba ze smalcem. W „kantynie” czekały na chętnych pyszne ciasta ( dziękujemy rodzicom za ich upieczenie!), kawa, herbata, napoje. Żeby jak najbardziej wczuć się w atmosferę prawdziwych manewrów działało biuro przepustek, punkt sanitarny, a w namiocie wojskowym urządzona została „strzelnica” prowadzona przez paramilitarną grupę „Drużyna Braci”. Scenariusz imprezy przygotowały i ją poprowadziły : Barbara Burzawa i Joanna Zawadzka. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tegorocznego pikniku.