In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3895366

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

To już XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , od kilku lat w Gminnym Zespole Szkół w Janowicach Wielkich organizowane są imprezy w ramach WOŚP, 9 stycznia 2011 zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu medycznego do wczesnego wykrywania i leczenia chorób urologicznych i nefrologicznych u dzieci Razem ze 120 tysiącami wolontariuszy w Polsce i na świecie nasi 31 uczniów kwestowało na terenie gminy zachęcając mieszkańców do wspierania „ Orkiestry” .

 

Początkowe obawy dotyczące niesprzyjającej pogody oraz kryzysu rozwiali ludzie wrzucający monety i banknoty do puszek. Symboliczne serce przyklejane przez kwestujących było znakiem wspierania tego szczytnego celu , w tym dniu jak się okazało później wiele osób nosiło dwa serca - to własne i „orkiestrowe”.
O godzinie 13.30 zaczyna się impreza główna w ramach XIX Finału WOŚP- w szkolnej auli Gimnazjum ruszamy z muzyką oraz innymi atrakcjami w tym kawiarenką z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców, nauczyciele oraz uczniowie z samorządu szkolnego – wszyscy przygotowani do działania . W ciągu dnia trwa zabawa dla młodszych i starszych z wieloma atrakcjami – konkursy loteria „ koło fortuny” , aukcje i licytacje i dużo ,dużo dobrej muzyki. Dociera do nas Kabaret Bella Mafia Jeleniej Góry i występuje o godz. 15.30
Bawimy się zbierając pieniądze dla Fundacji , niektórzy podczas licytacji tracą głos , ale warto- gdy za jeden orkiestrowy kubek otrzymujemy 220zł ,a za 60 kartkowy zeszyt z orkiestrowym sercem 70 zł. Około 20.00 w asyście strażaków wysyłamy symboliczne światełko do nieba liczymy pieniądze zebrane w kawiarence i na scenie wrzucamy je do puszek i zawozimy do sztabu przy Komendzie Hufca ZHP w Jeleniej Górze gdzie zostaną oficjalnie otwarte , a pieniądze przeliczone. Wracamy do domu jest 22.00 w TV widzimy ,ze Orkiestra ma już ponad 37milionów , a my….

We wtorek 11 stycznia około 14.00 dowiadujemy się ,że na terenie gminy zebraliśmy łącznie 5725.69zł

Radość ogromna pomimo różnych przeciwności kolejny raz udało się przekonać wielu ,że można dokonać bezinteresownie czegoś wielkiego, wierzę , że zachęci to innych by za rok zagrali razem z nami.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego sukcesu nie wymieniając nazwisk , by kogoś nie pominąć , dziękuję uczniom kwestującym i pracującym w kawiarence , nauczycielom opiekunom samorządu , pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących , tym którzy dostarczyli ciasta i inne produkty , kierownictwu i pracownikom restauracji „Przycup w dolinie”, Kabaretowi Bella Mafia, kierowcy autobusu oraz mojej rodzinie za okazaną pomoc.

Do zobaczenia za rok na XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sie ma
Dyrektor Szkoły
A tak się bawiliśmy