In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości i 1 użytkownik 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3255
Zakładki : 6
Odsłon : 2433003

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Czwarte Rudawskie Śpiewanki odbyły się w sobotę 14 kwietnia  w plenerze, koło boiska  nad kościołem  w Trzcińsku. Dzięki pomocy Sołtysa – Wojciecha Młodzińskiego i Przewodniczącej Rady Sołeckiej Trzcińska  - Hanny Rogowskiej blisko  40 osób spędziło  kilka godzin przy ognisku. Na miejsce dowieziono ławki, stolik, które udostępnili Państwo Fabiańscy, a goście z Zaręby – Beata i Piotr Kret przygotowali  przepyszne wegetariańskie leczo.

Na spotkanie przy gitarach dotarli m.in. mieszkańcy Jeleniej Góry, Opola, Zaręby, Złotoryi, Świebodzic oraz pięknych  rudawskich terenów. Niespodziankę swoją obecnością sprawił  Zbigniew Janowski– szef  Dąbrowskich Spotkań z Poezją „Zamczysko”  http://www.facebook.com/events/379666215400957/,  który z rodziną dotarł z Opola do Trzcińska, oczywiście z gitarą i włączył się  do śpiewania.  Swoje autorskie utwory śpiewał Piotr Płaza, dobrze znany w środowisku poezji śpiewanej . Na chwilę dołączył do nas  znany lokalny bard uliczny – Staszek Nagajek.  Cieszy fakt, że tym razem do  śpiewanek dołączyła grupa młodzieży z Trzcińska.
Muzyka wypełniała przestrzeń u podnóża Sokolików do  późnego wieczora. Później, już w mniejszym gronie śpiewanki kontynuowano w klubie w Trzcińsku, a  najwytrwalsi śpiewali do… 8 rano.