In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3255
Zakładki : 6
Odsłon : 2433048

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W sobotę 14 kwietnia zakończyła się w Janowicach Wielkich pięciodniowa akcja "Ratujmy Bóbr 2012" organizowana przez Chrześcijański Ośrodek dla Osób Uzależnionych "Nowa Nadzieja" z Janowic Wielkich, a polegająca na posprzątaniu zalegających na brzegach rzeki Bóbr śmieci. Akcja została zorganizowana już po raz trzeci, a jej trzon stanowili podopieczni ośrodka, jednak do samego sprzątania włączyli się również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich, samorządowcy, pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, nauczyciele oraz młodzież z Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Łącznie, w ciągu pięciu dni akcji zebrano prawie 40 tyś litrów śmieci. Worki, rękawice oraz wywóz nieczystości zapewnił Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, oddział w Jeleniej Górze.

Na zakończenie, na terenie ośrodka odbył się grill dla wszystkich uczestników, z kiełbaskami ufundowanymi przez Wójta Gminy, grochówką przygotowaną przez ośrodek "Nowa Nadzieja" oraz pieczywem które podarowali państwo Agnieszka i Krzysztof Szpecht, prowadzący w Janowicach Wielkich piekarnię. Wójt Gminy Janowice Wielkie wręczył na ręce Pana Jarosława Wasilewskiego, organizatora a zarazem z-cy dyrektora ośrodka, pamiątkowy dyplom oraz złożył serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników. Jednocześnie została złożona deklaracja, że za rok akcja zostanie na pewno powtórzona.

Godna pochwały jest również postawa Pana Roberta Szmacińskiego, który jeszcze przed rozpoczęciem akcji posprzątał brzeg rzeki niedaleko swojego domu, zbierając ponad 30 worków śmieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz przyjaciołom akcji, bez pomocy których jej przeprowadzenie było by znacznie trudniejsze, i jednocześnie zapraszamy serdecznie za rok!