In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3255
Zakładki : 6
Odsłon : 2433009

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Bezlitosne statystyki mówią ,iż w Polsce każdego dnia zaczyna palić około 500 nieletnich chłopców i dziewcząt, a rocznie próbuje palenia 180 tysięcy dzieci, to przerażające .Problem nadużywania nikotyny dotyka również naszej szkoły , dlatego w tym roku postanowiliśmy ,że pierwszy dzień wiosny będzie początkiem wprowadzenia kampanii antynikotynowej  w naszej placówce. WIOSNA BEZ PAPIEROSA  pod takim hasłem bawiliśmy się 21 marca .  Ideą imprezy było uświadomienie uczniom GZS im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich jaki zagrożenia wiążą się z paleniem papierosów. Obchody Dnia Wiosny rozpoczęła scenka pt. Sąd nad papierosem, przygotowana przez uczniów klas trzecich gimnazjum.
Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w następujących konkurencjach:

- scenka promująca postawę asertywną wobec palenia papierosów,
- plakat przedstawiający w sposób humorystyczny  sylwetkę palacza,
- przygotowanie i prezentacja hasła antynikotynowego,
- konkurencje sportowe na wesoło,
- krzyżówka z hasłem  PALENIE JEST NIEMODNE,
- konkurs na Marzannę.
Podczas odgrywania scenek przez poszczególne klasy, uczniowie zobaczyli  jak reagować, kiedy ktoś zachęca ich do palenia lub gdy ktoś  pali w ich otoczeniu. Natomiast konkurencje sportowe były tak przygotowane, by uzmysłowić uczniom, że palenie ma negatywny wpływ na wyniki sportowe. Nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie w sportowych zmaganiach.
Dzień Wiosny kojarzy się z Marzanną, dlatego klasy przygotowały ekologiczne kukły- jedna z nich została   symbolicznie spalona.
Uczniowie przygotowali się do Dnia Wiosny i bawili się doskonale.  Impreza Dnia Wiosny została przygotowana przez p. Marzenę Pikus i p. Joannę Faber, scenografię wykonał SU SP przy pomocy p. Ewy Flak, konkurencje sportowe – nauczyciele w-fu.
Profilaktyka palenia tytoniu będzie nadal kontynuowana w naszej szkole poprzez pogadanki z pedagogiem ,lekcje wychowawcze, zajęcia przedmiotowe.