In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3255
Zakładki : 6
Odsłon : 2433041

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W związku z kolejną edycją akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” uczniowie Gminnego Zespołu Szkół im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich  zaangażowali się w ten projekt i jednocześnie apelują o zaangażowanie całej społeczności naszej gminy.
Na dawnych ziemiach Rzeczpospolitej pozostaje tysiące miejscowości, w których znajdują się zaniedbane a często zdewastowane polskie cmentarze. Tylko nieliczne z nich jak cmentarz na wileńskiej Rossie czy Cmentarz Orląt Lwowskich otoczone są należytą czcią i opieką.  Projekt ma służyć przypomnieniu, że młode pokolenie nie zapomina o mogiłach swych przodków  pozostawionych na Kresach Wschodnich. Projekt polega na zebraniu symbolicznej „złotówki” od każdego darczyńcy a uzbierana kwota zostanie przekazana na konto „Związku Sybiraków III Rzeczpospolitej” z dopiskiem „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Oczywiście większe datki mile widziane !
Latem wytypowani uczniowie – wolontariusze wezmą udział w dwutygodniowym wyjeździe na Ukrainę, którego częścią będzie porządkowanie polskich mogił. Bardzo prosimy o włączenie się do akcji jak największej ilości mieszkańców i przekazywanie datków do końca kwietnia poprzez swoje dzieci i wnuki na ręce nauczyciela historii, który wraz z Panem Dyrektorem kieruje akcją.
Z góry dziękujemy !

Uczniowie  Gminnego Zespołu Szkół
im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich