In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3786244

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Zakończyły się prace polegające na wybudowaniu ścieżki edukacyjnej w centrum Janowic Wielkich. Projekt pod nazwą „Budowa ścieżki edukacyjno-ekologicznej pn. Rudawski Las” został zrealizowany przy pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór ze środków EFFROW w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

W ramach realizacji projektu wykonana została ścieżka wysypana grysem kamiennym, ograniczona kamiennymi obrzeżami, wzdłuż której ustawione zostały przyrządy edukacyjne, tablice informacyjne oraz rzeźby owoców drzew. W centralnej części zagospodarowanego terenu ustawione zostało urządzenie linarne do zabawy dzieci i młodzieży. Korzystający z infrastruktury mogą m.in. spróbować swoich sił na leśnej skoczni, poznać leśne rodziny, poczytać o formacjach skalnych regionu, odpocząć na drewnianej leżance.
Budowa ścieżki miała na celu poprawę dostępności infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w gminie, uświadomienie ważności tematu, jakim jest ochrona środowiska i integrację lokalnej społeczności.
Cieszy fakt, że projekt spotkał się z uznaniem mieszkańców, którzy chętnie spędzają popołudnia w janowickim parku.

ologowanie ściezka