In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3965085

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W drugiej turze wyborów prezydenckich w dniu 12 lipca oddano w gminie 1355 głosów na Rafała Trzaskowskiego (58,53 %), 932 głosy na Andrzeja Dudę (40,26%) i 28 głosów nieważnych (1,21%). Frekwencja wyniosła 67,47% i było rekordowo wysoka. W poszczególnych wsiach wyniosła: od 66% w Janowicach Wielkich do prawie 73% w Trzcińsku – częściowo dzięki turystom.

 Aby ustalić, czy gmina wygrała wóz strażacki za najwyższą frekwencję, trzeba od frekwencji oficjalnej odjąć wyborców z zaświadczeniami, których było 157 w naszej gminie (głównie turyści w Janowicach Wielkich i Trzcińsku). Po odliczeniu zostaje 65,91 % - czyli najwyższy wynik wśród małych gmin w powiecie, ale .. niestety drugi na obszarze byłego województwa jeleniogórskiego. Tym samym wóz strażacki pojedzie prawdopodobnie do malutkiej gminy Platerówka, gdzie zagłosowało ponad 76% uprawnionych. Mimo, że z wozem strażackim się nie udało, Wójt Gminy dziękuje serdecznie mieszkańcom za obywatelskie zaangażowanie, a strażakom z OSP za aktywne prowadzenie akcji profrekwencyjnej!