In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3786209

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Data wydania: 25 marca 2020 r.

W związku ze stanem epidemii wprowadzonym na terenie Polski, a także trudnymi do oszacowania w tej chwili skutkami gospodarczymi tego stanu Wójt Gminy Janowice Wielkie informuje:

 1. Do końca maja br. wstrzymane są wszystkie czynności egzekucyjne dotyczące przekroczenia terminu wpłaty z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego oraz od środków transportowych. W tym okresie nie będą naliczane odsetki ustawowe z tytułu nieterminowej wpłaty podatków, Urząd Gminy nie będzie także wysyłał upomnień z tego tytułu.
2. Równocześnie oczekujemy na stosowne zmiany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, podatku rolnym oraz w Ordynacji podatkowej, dające Wójtowi i Radzie Gminy możliwość podejmowania decyzji w tym zakresie. Rządowy pakiet rozwiązań, mających ograniczyć skutki epidemii dla gospodarki jest aktualnie przedmiotem konsultacji. W projekcie wskazano, że przepisy umożliwią gminom: 
a) wprowadzenie za część 2020 roku zwolnienia z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa pogorszyła się w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych stanu epidemii.
b) przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. – nie dłużej niż do 30 września tego roku.
W związku z powyższym Wójt prosi o wstrzymanie się od składania wniosków o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od środków transportu do czasu ogłoszenia krajowego programu wsparcia dla przedsiębiorców.

Kamil Kowalski
Wójt Gminy Janowice Wielkie