In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3665
Zakładki : 6
Odsłon : 2901337

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich już po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania szlaków turystycznych w Rudawach Janowickich. Akcja organizowana była z okazji Dni Sprzątania Świata oraz współpracy szkoły z organizacjami dbającymi o środowisko.

Oprócz janowickiej szkoły organizatorami akcji byli: Koło Łowieckie TUR z Bielska Białej, które w okręgu Janowice Wielkie reprezentuje Pan Edward Cisło, oraz Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach i Leśnictwo Janowice Wielkie.
Młodzież rozpoczęła akcję od apelu szkolnego poświęconego akcji sprzątania świata w 2019 roku. Następnie idąc trzema wyznaczonymi szlakami turystycznymi zbierali nieczystości pozostawione na szlakach i okolicy. Stwierdzamy, iż śmieci każdego roku jest mniej, co świadczy o kulturze osób korzystających ze szlaków turystycznych. Po sprzątnięciu szlaków wszyscy uczniowie biorący udział w akcji uczestniczyli w ognisku z przekąskami zorganizowanym przez Koło Łowieckie „TUR" Opiekunowie akcji: Teresa Łyczana-Mania, Joanna Faber oraz Piotr Lesiński.