In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3665
Zakładki : 6
Odsłon : 2901227

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Dziewięć udanych edycji Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana” to wystarczający sprawdzian dla sensu tworzenia niekomercyjnej, kameralnej imprezy w klimatach Krainy Łagodności. Pierwsze edycje imprezy tworzyła Fundacja Przystanek Dobrych Myśli, później organizację przejęło Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości.

Impreza odbyła się we współpracy z partnerami – Gminą Janowice Wielkie i Schroniskiem PTTK „Szwajcarka” oraz dzięki dotacjom, m.in. ze Starostwa Powiatowego oraz z Gminy Mysłakowice i wsparciu wielu darczyńców – firm i osób prywatnych. 
Tegoroczne dwudniowe spotkanie z piosenką odbyło się jak zwykle w ostatni weekend lipca, tym razem przy schronisku „Szwajcarka” i zgromadziło pokaźną liczbę miłośników tego gatunku muzyki. Widzowie przyjechali z całej Polski, a wielu z nich to już stali bywalcy imprezy. Grono odbiorców jest międzypokoleniowe, przyjeżdża dużo rodzin z dziećmi. Bazą noclegową na te dwa dni stało się pole namiotowe, na którym rozbito ponad 100 namiotów. W ciągu dwóch koncertowych dni wystąpiło jedenastu wykonawców znanych ze scen festiwali turystycznych, poetyckich. Odbył się również konkurs poetycki „O kwiat Polany”, a laureaci zaprezentowali swoje wiersze w Kwadransie Poetyckim. Każdego dnia po koncertach do godzin porannych w kilku miejscach - przy ognisku, pod wiatą, w schronisku trwało wspólne muzykowanie, w którym brali udział również wykonawcy, którzy kilka godzin wcześniej wystąpili na scenie. A za rok, 24-26 lipca w Janowicach Wielkich odbędzie się jubileuszowa edycja „Polany”.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Pisarska