In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3272
Zakładki : 6
Odsłon : 2474845

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej Radomierz - Janowice Wielkie. Termin zakończenia prac przewidziano na wrzesień 2019 r.

13 maja nastąpiło przekazanie placu budowy firmie Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które w postępowaniu przetargowym zaoferowało najkorzystniejszą cenę realizacji zadania. Ze względu na trwający rok szkolny prace rozpoczną się w miejscowości Radomierz. Przebudowa drogi będzie polegała na m.in.: wykonaniu podbudowy jezdni, położeniu nowej nawierzchni bitumicznej, wymianie elementów odwodnienia kanalizacji deszczowej, wybudowaniu murków i chodników. 

Przebudowa drogi powiatowej Radomierz Janowice Wielkie jest wspólnym przedsięwzięciem Powiatu Jeleniogórskiego i Gminy Janowice Wielkie, w których imieniu Starosta Jeleniogórski p. Krzysztof Wiśniewski i Wójt Gminy p. Kamil Kowalski podpisali porozumienie w sprawie realizacji i współfinansowania zadania.
Wykonawca wycenił przedsięwzięcie na kwotę 4 554 72,04 zł, z czego 10% będzie sfinansowane z budżetu Gminy Janowice Wielkie, 10% z budżetu Powiatu Jeleniogórskiego i 80% ze środków MSWiA na usuwanie skutków powodziowych.
Inwestycja mimo, iż będzie wiązała się z licznymi utrudnieniami cieszy ze względu na fakt, że władze gminy, radni, radni powiatowi od wielu lat zabiegali o doprowadzenie jej do skutku. Bez dialogu, wspólnego rozpatrywania planów projektowych i finansowych oraz dobrej współpracy z Zarządem Powiatu Jeleniogórskiego działanie nie byłoby możliwe.
W związku ze zbliżającymi się pracami remontowymi prosimy mieszkańców Gminy Janowice Wielkie, a w szczególności kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość dla realizacji inwestycji, która przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa i komfortu poruszających się po drodze.
Tekst: K.R

Więcej informacji w materiale video:

ZOBACZ