In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3272
Zakładki : 6
Odsłon : 2474819

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców Gminy Janowice Wielkie na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadzą przedsiębiorczy młodzi ludzie pod opieką Pani Marzeny Pikus, którzy są odpowiednio przygotowani i przeszkoleni by nauczyć innych ważnych umiejętności ratowania ludzkiego życia.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokażemy, a następnie sami Państwo poćwiczycie pod naszym okiem, jak pomóc osobie, która się zadławiła, jest nieprzytomna, nie oddycha, ma krwotok itd. Będziecie mogli zadawać nurtujące Was pytania.
Do szkolenia wykorzystamy następujący sprzęt: defibrylatory (AED), fantomy do resuscytacji oraz środki opatrunkowe. Przypominam, że część sprzętu pozyskaliśmy z całkowitego dochodu z przedstawienia dobroczynnego pt. „TV Janowice”, którego pomysłodawcą po raz kolejny był Urząd Gminy Janowice Wielkie, my jako szkoła również braliśmy udział w tym spektaklu.
Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy powinna być powszechna. Tak, by każdy z nas potrafił odpowiednio zareagować w sytuacji, gdy ważą się losy ludzkiego zdrowia lub życia. Nie bójmy się ratować!
Proszę ubrać się wygodnie, wskazane buty sportowe, dres, proszę również zabrać ze sobą dobry humor.
Zapraszamy 22 maja 2019 r. do auli Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich godz.16.00.
Tekst: Marzena Pikus

plakat ulotka