In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3895313

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz


Wójt Gminy Janowice Wielkie  informuje, że w związku z planowanym wprowadzeniem od dnia 1 lipca 2011r. Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej zwanej CEIDG; art.23-39 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie gospodarczej /Dz. U. Z 2007r. Nr 155, poz.1095 ze zmianami/ konieczne jest zaktualizowanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej w zakresie przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z systematyką Polskiej Klasyfikacji Działalności - PKD 2007.


Duża liczba przedsiębiorców z naszego terenu posiada niezaktualizowany wpis do ewidencji działalności gospodarczej a przepis art. 8 ustawy z dnia 14 listopada 2003r o zmianie ustawy – Prawo działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw /Dz. U. Z 2003r. nr 217 , poz. 2125/ nałożył na przedsiębiorców obowiązek uzupełnienia w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy wpisów w ewidencji działalności gospodarczej dot. między innymi określenia przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD).
W związku z powyższym konieczne jest złożenie wniosku EDG-1 o zmianie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej odnośnie przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności PKD – 2007. W przypadku zakończenia wykonywania działalności przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć zawiadomienie o zaprzestaniu wykonywanej działalności.
W CEIDG udostępnianie będą dane wszystkich przedsiębiorców – osób fizycznych zarejestrowanych w ewidencjach gminnych. W przypadku niezaktualizowania bądź niezłożenia informacji o zaprzestaniu wykonywanej działalności dane wszystkich „aktywnych” przedsiębiorców zostaną przekazane do CEIDG w dotychczasowej treści i będą dostępne w ogólnopolskiej ewidencji.
Wszelkich informacji dot. aktualizacji wpisu, wykreślenia wpisu z ewidencji działalności jak również informacji na temat CEIDG można uzyskać w Urzędzie Gminy Janowice Wielkie, pok. 3,  parter, w godz. od 7.30 do 15.30 oraz pod nr tel. 75 7515145.