In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3895325

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Gminny Zespół Szkół w Janowicach Wielkich odniósł  niebywały sukces w Ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Konkursie Krajoznawczym "Mała Ojczyzna". Przez ponad rok uczniowie i nauczyciele przygotowywali materiały o wsiach naszej gminy, zamieszczane następnie na stronie internetowej konkursu.


Po zwycięstwie w etapie wojewódzkim z niecierpliwością oczekiwano wyników na szczeblu ogólnopolskim. W dniu wczorajszym jury po przeanalizowaniu ponad 900 stron polskich wsi postanowiło przyznać I miejsce  Janowicom Wielkim. Nagrodą za zwycięstwo jest laptop, rzutnik multimedialny oraz mapy. Wyniki konkursu oraz wszystkie prezentacje znajdują się na stronie http://www.wsiepolskie.pl/. (można na nią wejść klikając na baner "wsie polskie" na naszej stronie głównej). Wpisując w wyszukiwarkę „Janowice Wielkie” można zobaczyć nie tylko zwycięską stronę, ale również witryny pozostałych wsi należących do naszej gminy. Ich redaktorami byli uczniowie: Alicja Wiśniewska, Patrycja Skorupińska, Klaudia Kapuścińska, Dawid Smektała, Mateusz Smektała, Filip Pławiak, Przemek Rożko  oraz opiekunowie: Mariola Smektała, Marzena Pikus, Joanna Faber, Ewa Bartosiewicz, Teresa Łyczana, Renata Lesińska, Anna Wnuk, Bogdan Kutryba. Mimo, iż był to konkurs dla gimnazjalistów w poszukiwania informacji zaangażowało się  wielu uczniów szkoły podstawowej. Ich nazwiska również można znaleźć w artykułach opisujących nasze „Małe Ojczyzny”.
Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego. Patronem medialnym była Polska Agencja Prasowa PAP.