In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3895299

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

 W wyborach przeprowadzonych na Zebraniu Wiejskim w dniu 23 maja Sołtysem Komarna na kolejną kadencję wybrano Pana Romana Madekszę, który był jedynym kandydatem na tą funkcję i uzyskał przewagę głosów „za” nad glosami „przeciw”. Wspomagać w pracy będzie go Rada Sołecka, w której znaleźli się: Pan Andrzej Salkiewicz (wybrany na Przewodniczącego Rady Sołeckiej), Pani Sylwia Przedwojewska, Pani Renata Sudomirska, Pani Grażyna Sobierajska i Pan Dominik Sufleta-Iglik. W Zebraniu uczestniczyło 61 osób.

W Janowicach Wielkich Zebranie Wiejskie także zdecydowało o kolejnej kadencji dla dotychczasowego Sołtysa, Pani Zofii Dul. W Zebraniu w dniu 24 maja uczestniczyło 109 osób, a kandydatów do funkcji Sołtysa było trzech. W Radzie Sołeckiej znaleźli się: Pani Wiesława Schmitz (wybrana na Przewodniczącą Rady Soleckiej), Pani Helena Stankiewicz, Pani Kalina Pisarska, Pan Marek Przetacznik oraz Pani Jolanta Nowak. Wybory sołtysów i rad sołeckich w pozostałych wsiach potrwają do końca maja.

W dniu 25 maja br. Zebranie Wiejskie w Trzcińsku wybrało na Sołtysa Pana Wojciecha Młodzińskiego (jednego z dwóch kandydatów), a do Rady Sołeckiej: Panią Izabelę Fabiańską, Panią Helenę Szczepańską, Pana Wiesława Sitka, Panią Jowitę Nierobę i Panią Hannę Pisarską-Rogowską. W Zebraniu uczestniczyły 62 osoby.

W dniu 30 maja Sołtysem Radomierza wybrany został pan Damian Krzyżak, a członkami Rady Sołeckiej - pani Edyta Czaja, pan Bartosz Ziomek, pan Michał Liebersbach, pan Wojciech Roziel i pani Katarzyna Liebersbach. W zebraniu uczestniczylo 44 mieszkańców wsi.
W Mniszkowie i Miedziance tradcyjnie z uwagi na małą liczebność obu wsi zdecydowano o wyborze wspólnego sołtysa, ktorym został pan Jacek Hryniewicki. W Radzie Sołeckiej obu wsi wspierać go będą: pani Natalia Poniatowska-Wasiak, pani Angelika Bury, pani Katarzyna Koncewicz, pan Marek Kusz i pani Halina Krajewska. W spotkaniu uczestniczyło 16 mieszkańców.

Podczas wszystkich pięciu zebrań Wójt w rozmowie z mieszkańcami przedstawiał bieżące sprawy gminy i poszczególnych sołectw. Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi i wnioski. Nie wszystkie postulaty mogą być adresowane do gminy, niektóre wymagają środków finansowych, na ktore gminy obecnie nie stać, ale do części wniosków Wójt odniesie się w swoich działaniach.